"Kentsel dönüşümde mülk sahiplerinin güven duyması önemli"

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, kentsel dönüşüm çalışmaları üzerine açıklamalarda bulundu.

22 May 2018
"Kentsel dönüşümde mülk sahiplerinin güven duyması önemli" İstanbul'un Bomonti bölgesinde yaklaşık 12 senedir kentsel dönüşüm faaliyetleri yürüten ve 600'e yakın binayı dönüştüren Yıldırım Yapı Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, dönüşüm çalışmalarıyla ilgili önemli mesajlar verdi.

Kentsel dönüşümde mülk sahiplerinin müteahhide duyacağı güven duygusuna dikkat çeken Osman Yıldırım, "Ev sahiplerinin kiracı seçer gibi müteahhit seçmesi, seçeceği firmaya güvenmesi, firmanın tamamlanmış projelerini inceleyerek fikir sahibi olması gerekiyor" dedi.

Yıldırım Yapı Grubu olarak 10 önce mülk sahipleri ile hangi tipte sözleşme yapılıyorsa şimdi de aynı sözleşmeyi sunduklarını belirten Yıldırım, "Komşuya ne verdiysek senin için de o geçerli diyerek iş birliği yaptığımız mülk sahiplerinin sadakatini kazanıyoruz. İlk 5 yıl projelerimizle ilgili bizden kaynaklı olmayan sorunlarla bile birebir ilgilenerek ev sahiplerinin mağduriyet duygusu hissetmemeleri için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN EKONOMİYE KATKISI OLACAK"

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde gayrimenkul ve inşaat sektöründe görülen büyümenin aynı oranda olacağı düşüncesini paylaşan Osman Yıldırım, "Devam eden kentsel dönüşüm sürecinde bugüne kadar orta ve üst segmentte yapılan konutların bundan sonraki süreçte bir alt segmente kayacağını düşünüyorum. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıklamalarında belirtildiği gibi 20 yıl içerisinde Türkiye’de yaklaşık 6,5 milyon konutun dönüşümü planlanmakta" ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının önümüzdeki 20 yılda ekonomiye önemli katkıda bulunacağını ifade eden Yıldırım, "Bu bağlamda yaklaşık 220 sektöre tedarik olanağı veren inşaat piyasasında ivmenin artarak devam edeceğiniz öngörüyoruz. İhtiyaç dışında bir yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul ve inşaat sektörünün, ülkemizde genç nüfusun fazla olması nedeniyle gerek yenilenen binalar gerekse yeni bölgelerde yapılacak konutlarla uzun bir yolu olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"PROJELERİMİZİN YÜZDE 70'İNİ ÖZ KAYNAKLA YAPIYORUZ"

Son yıllarda konut sektöründe görülen finansal krizlerin ve büyük şirket kayıplarının nedeni olarak yanlış finansman yönetimi olduğunu belirten Osman Yıldırım, "Döviz üzerinden borçlanma, yanlış stok yönetimi ve yüksek faizlerle borçlanma inşaat sektöründeki büyük kayıpların ana sebepleridir. Özellikle dövizle yapılan yatırımlarda dünyadaki kur savaşını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Gerek inşaat sektörünün gerekse inşaat yatırımlarında finansman hesabının önemi ve hassasiyeti sektörde sürdürülebilir olmak için önem taşımaktadır. Biz Yıldırım Yapı Grubu olarak projelerimizin yüzde 70'ini öz kaynak ile yapıyoruz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum