Kentsel Dönüşümde Referans Proje: Fikirtepe

28 Ocak 2016
PAYLAŞ
Kentsel Dönüşümde Referans Proje: Fikirtepe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'yı ziyaret eden Fikirtepe Platformu bakandan destek sözünü aldı...

Başkanlığını Nuhoğlu inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu'nun yaptığı ve bölgede proje geliştiren 17 firmanın oluşturduğu Fikirtepe Platformu Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya ve Bakanlık yetkililerine bir ziyarette bulundu.

Toplantıda Fikirtepe'de yapılan çalışmalar ve tüm süreç aktarılırken, çalışmaları özetleyen bir rapor Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'ya iletildi. Bakan Sarı, "Öncelikli amacımız vatandaşlarımızın haklarını gözeterek, daha iyi koşullara sahip, modern ve sağlıklı yapılarda yaşamalarını sağlamak. Bu nedenle Bakanlık olarak, bölgedeki dönüşümde Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, müteahhitler ve hak sahipleri arasında köprü görevi üstlendik, Fikirtepe’yi kentsel dönüşümde ilk ve en kapsamlı referans proje olarak görüyoruz. Burada örnek gösterilecek başarı; kamu, müteahhitler ve hak sahiplerinin uyumlu çalışmasıyla hayata geçecektir." dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Fikirtepe’deki kentsel dönüşümün en sağlıklı şekilde hayata geçmesi için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız diyen Bakan Sarı, "Bölgedeki altyapı ve üstyapı çalışmaları çok önemli. Bu bağlamda, düzenli kentleşme, sağlıklı yapılaşma adına gerçekleşen bu planla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bölgenin bütünsel ele alınması için master planın uygulanması, vatandaşlarımızın sosyal donatıları, yeşil alanlar ve diğer tüm imkanlarıyla hak ettikleri koşullarda, düzenli kentleşme içerisinde yaşamaları çok önemli." şeklinde konuştu.

Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu ise "Sayın Bakanımızla bölgedeki durumu paylaştık ve kendilerinden çalışmalarımıza dair Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak destek sözünü aldık. Bölgedeki müteahhitler olarak çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz." dedi. Fikirtepe'deki kentsel dönüşümün hızla ve doğru şekilde tamamlanmasıyla beraber 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması hedefleniyor.


"Kentsel Dönüşümde Referans Proje: Fikirtepe" haberine ait yorum yok

Yorum Yap