Kentsel Dönüşümde Referans Proje: Fikirtepe

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Ocak 2016
Kentsel Dönüşümde Referans Proje: Fikirtepe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'yı ziyaret eden Fikirtepe Platformu bakandan destek sözünü aldı...

Başkanlığını Nuhoğlu inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu'nun yaptığı ve bölgede proje geliştiren 17 firmanın oluşturduğu Fikirtepe Platformu Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya ve Bakanlık yetkililerine bir ziyarette bulundu.

Toplantıda Fikirtepe'de yapılan çalışmalar ve tüm süreç aktarılırken, çalışmaları özetleyen bir rapor Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'ya iletildi. Bakan Sarı, "Öncelikli amacımız vatandaşlarımızın haklarını gözeterek, daha iyi koşullara sahip, modern ve sağlıklı yapılarda yaşamalarını sağlamak. Bu nedenle Bakanlık olarak, bölgedeki dönüşümde Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, müteahhitler ve hak sahipleri arasında köprü görevi üstlendik, Fikirtepe’yi kentsel dönüşümde ilk ve en kapsamlı referans proje olarak görüyoruz. Burada örnek gösterilecek başarı; kamu, müteahhitler ve hak sahiplerinin uyumlu çalışmasıyla hayata geçecektir." dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Fikirtepe’deki kentsel dönüşümün en sağlıklı şekilde hayata geçmesi için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız diyen Bakan Sarı, "Bölgedeki altyapı ve üstyapı çalışmaları çok önemli. Bu bağlamda, düzenli kentleşme, sağlıklı yapılaşma adına gerçekleşen bu planla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bölgenin bütünsel ele alınması için master planın uygulanması, vatandaşlarımızın sosyal donatıları, yeşil alanlar ve diğer tüm imkanlarıyla hak ettikleri koşullarda, düzenli kentleşme içerisinde yaşamaları çok önemli." şeklinde konuştu.

Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu ise "Sayın Bakanımızla bölgedeki durumu paylaştık ve kendilerinden çalışmalarımıza dair Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak destek sözünü aldık. Bölgedeki müteahhitler olarak çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz." dedi. Fikirtepe'deki kentsel dönüşümün hızla ve doğru şekilde tamamlanmasıyla beraber 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakan Özhaseki: Kentsel dönüşüm tasarısı yakında yasalaşacak

Bakan Özhaseki: Kentsel dönüşüm tasarısı yakında yasalaşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, katıldığı programda kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlı

01 Ağustos 2017


Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Dönüşüm çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğü Bağdat Caddesi'nde 76 proje daha hazırlanıyor.

29 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat