Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem

03 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem
Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği'nde bugün bir takım değişiklikler yapıldı. Kentsel dönüşüm projeleri Gayrimenkul Sertifikası ile finanse edilebilirken, hak sahipleri daire yerine sertifika alabilecek...

Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği'nde bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren değişiklikler yapıldı. Yeni düzenlemede kentsel dönüşümle ilgili de düzenlemeler bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu düzenleme ile kentsel dönüşümde yeni bir dönem başlayacağını belirtti.

Canikli “Kentsel dönüşüm amaçlı gayrimenkul projelerinde hak sahiplerine kendi isteklerine bağlı olarak gayrimenkul sertifikalarının da verilmesinin önü açıldı. Böylece hak sahibinin isteğine göre sertifika ya da dairesini alma hakkı sağlandı” dedi.

Dönüşüm Projelerinde Yüzde 100 Finansman
Canikli, özel sektöre projelerinin bedellerinin yüzde 50’sinin gayrimenkul sertifikası ile finanse edilebileceğini, kentsel dönüşüm amaçlı projelerde ise proje bedelinin tamamının gayrimenkul sertifikası ihracı ile finanse edilebileceğini açıkladı.

Canikli, Gayrimenkul Sertifikası olan hak sahipleri ile borsadan satın alarak sertifika sahibi olan vatandaşlara, sertifikalarını ister borsada vadesinden önce satabilmeleri, isterlerse de ihraççıdan sertifikalarını nakde dönüştürülmesi imkanı da tanındığını söyledi.

"Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem" haberine ait yorum yok

Yorum Yap