Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem

Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği'nde bugün bir takım değişiklikler yapıldı. Kentsel dönüşüm projeleri Gayrimenkul Sertifikası ile finanse edilebilirken, hak sahipleri daire yerine sertifika alabilecek...

03 Ağustos 2016
Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği'nde bugün bir takım değişiklikler yapıldı. Kentsel dönüşüm projeleri Gayrimenkul Sertifikası ile finanse edilebilirken, hak sahipleri daire yerine sertifika alabilecek...

Gayrimenkul Sertifikaları Tebliği'nde bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren değişiklikler yapıldı. Yeni düzenlemede kentsel dönüşümle ilgili de düzenlemeler bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu düzenleme ile kentsel dönüşümde yeni bir dönem başlayacağını belirtti.

Canikli “Kentsel dönüşüm amaçlı gayrimenkul projelerinde hak sahiplerine kendi isteklerine bağlı olarak gayrimenkul sertifikalarının da verilmesinin önü açıldı. Böylece hak sahibinin isteğine göre sertifika ya da dairesini alma hakkı sağlandı” dedi.

Dönüşüm Projelerinde Yüzde 100 Finansman
Canikli, özel sektöre projelerinin bedellerinin yüzde 50’sinin gayrimenkul sertifikası ile finanse edilebileceğini, kentsel dönüşüm amaçlı projelerde ise proje bedelinin tamamının gayrimenkul sertifikası ihracı ile finanse edilebileceğini açıkladı.

Canikli, Gayrimenkul Sertifikası olan hak sahipleri ile borsadan satın alarak sertifika sahibi olan vatandaşlara, sertifikalarını ister borsada vadesinden önce satabilmeleri, isterlerse de ihraççıdan sertifikalarını nakde dönüştürülmesi imkanı da tanındığını söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında dönüşüme giren ev ya da işyerleri

06 Ekim 2017


İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'un 2 kıtasında 2 yeni dev bölge için çalışma ba

05 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.