Kentsel Dönüşümden Sonra Şimdi de Köysel Dönüşüm Geliyor

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ağustos 2014
Kentsel Dönüşümden Sonra Şimdi de Köysel Dönüşüm Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, köylerdeki hasarlı binaların yenileneceğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, kentsel dönüşüm hamlesinde köylere ineceklerini açıkladı. İstanbul Bağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkım törenine katılan Güllüce 1994 yılından bu yana Türkiye’deki yapı stokunun yenilendiğini ve deprem riskinin ortadan kaldırılması için yeni yaşam alanları inşa edildiğini belirterek “Kısa zamanda köylere de el atacağız. Pilot bölge olarak üç-dört köyü seçiyoruz. İleri tarihte köysel dönüşüme başlayacağız” dedi.

18 BİNA YIKILDI

Güllüce’nin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Bağcılar Göztepe Mahallesi, Barınkent Sitesi’ndeki 184 bağımsız birimin bulunduğu 18 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

HER BAĞIMSIZ BİRİME 1 OTOPARK

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın verdiği bilgiye göre Bağcılar’da devam eden kentsel dönüşüm kapsamında yeni yapılacak olan binalarda her bağımsız birime 1 kapalı otopark inşa edilecek ve alanın yüzde 65’i de yeşil alan olarak düzenlenecek. Binaların bitmesi ve dairelerin anahtar teslimi 18 ayda gerçekleştirilecek.

''HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ''

Kentsel dönüşümde en başarılı ilin İstanbul olduğunu söyleyen Güllüce, belediyelerin yetki alanlarını genişlettiklerine dikkat çekti. Güllüce, “Diğer belediyelerimiz de kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırsınlar onların önünü açalım” dedi. Bakanlık olarak kalitesiz binalara engel olduklarını belirten Güllüce, güvenli bina yapanlara kira yardımı dahil her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

YIKIM YÖNETMELİĞİ İÇİN HAZIRLIK

Türkiye’de 6.5 milyon konutun yenilenmesi planlanırken hala yıkım yönetmeliği yok. Bakan Güllüce dün sosyal medyadan paylaştığı mesajda çalışmanın sinyalini verdi. Güllüce, “Yıkım yönetmeliği çıkaracağız. İskele yönetmeliği ile inşaat kazalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar'da kentsel dönüşümü engelleyen 4 ka

06 Nisan 2017


Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap kura çekilişi 6 Nisan Perşembe günü noter huzurunda gerçekl

05 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat