Kentsel Dönüşümden Sonra Şimdi de Köysel Dönüşüm Geliyor

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ağustos 2014
Kentsel Dönüşümden Sonra Şimdi de Köysel Dönüşüm Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, köylerdeki hasarlı binaların yenileneceğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, kentsel dönüşüm hamlesinde köylere ineceklerini açıkladı. İstanbul Bağcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkım törenine katılan Güllüce 1994 yılından bu yana Türkiye’deki yapı stokunun yenilendiğini ve deprem riskinin ortadan kaldırılması için yeni yaşam alanları inşa edildiğini belirterek “Kısa zamanda köylere de el atacağız. Pilot bölge olarak üç-dört köyü seçiyoruz. İleri tarihte köysel dönüşüme başlayacağız” dedi.

18 BİNA YIKILDI

Güllüce’nin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Bağcılar Göztepe Mahallesi, Barınkent Sitesi’ndeki 184 bağımsız birimin bulunduğu 18 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

HER BAĞIMSIZ BİRİME 1 OTOPARK

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın verdiği bilgiye göre Bağcılar’da devam eden kentsel dönüşüm kapsamında yeni yapılacak olan binalarda her bağımsız birime 1 kapalı otopark inşa edilecek ve alanın yüzde 65’i de yeşil alan olarak düzenlenecek. Binaların bitmesi ve dairelerin anahtar teslimi 18 ayda gerçekleştirilecek.

''HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ''

Kentsel dönüşümde en başarılı ilin İstanbul olduğunu söyleyen Güllüce, belediyelerin yetki alanlarını genişlettiklerine dikkat çekti. Güllüce, “Diğer belediyelerimiz de kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırsınlar onların önünü açalım” dedi. Bakanlık olarak kalitesiz binalara engel olduklarını belirten Güllüce, güvenli bina yapanlara kira yardımı dahil her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

YIKIM YÖNETMELİĞİ İÇİN HAZIRLIK

Türkiye’de 6.5 milyon konutun yenilenmesi planlanırken hala yıkım yönetmeliği yok. Bakan Güllüce dün sosyal medyadan paylaştığı mesajda çalışmanın sinyalini verdi. Güllüce, “Yıkım yönetmeliği çıkaracağız. İskele yönetmeliği ile inşaat kazalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında dönüşüme giren ev ya da işyerleri

06 Ekim 2017


İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'un 2 kıtasında 2 yeni dev bölge için çalışma ba

05 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.