Kentsel Dönüşüme Emsal Dopingi

10 Ekim 2016
PAYLAŞ
Kentsel Dönüşüme Emsal Dopingi
Bursa'da 0.50 emsal artışı uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe, uygulamayla beraber kentsel dönüşüm için 30'dan fazla sitenin başvurduğunu söyledi...

Bursa'da kentsel dönüşüm için Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan 0.50 emsal artışı kentsel dönüşüm projelerine hız kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm şartlarını sağlayıp, emsal artışı için başvuran 30'un üzerindeki siteden 20'den fazlasının onay aldığını belirtti.

1999 depremi öncesinde yapılan özellikle 5 kat ve üzeri tüm binaların risk altında olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu binaların deprem yıkmadan yeni inşaat tekniklerine göre yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Altepe, "Bursa'da başlattığımız 0.50 emsal artışı uygulaması Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve hükümetimiz tarafından desteklendi ve bu konuda yetki belediyemize verildi. Kentsel dönüşüm kriterlerini yerine getirip, başvuran 30'dan fazla siteden 20'nin üzerindeki belediyemizden vize aldı" dedi.

Yıkımlarla beraber binalardaki yıkılma tehlikesinin gözle görüldüğünü söyleyen Altepe, "Betonlar elde dahi ufalanan C10 kalitesinde, demirler ise düz demir. Perde duvarlar yok, bodrum yok. Bu binaların yerine C30 kalitesinde taş gibi bir beton dökülüyor. Hem güvenli konutlar inşa ediliyor hem de otoparkları, sosyal donatı alanları oluyor" diye konuştu.


"Kentsel Dönüşüme Emsal Dopingi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap