Kentsel Dönüşümün Yeni Adresi Kırıkkale

15 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Kentsel Dönüşümün Yeni Adresi Kırıkkale

Ülkemizde pek çok kentte devam etmekte olan kentsel dönüşüm faaliyetlerinde restore edilecek yeni şehir olarak Kırıkkale belirlendi.

Kentsel Dönüşümün Yeni Adresi Kırıkkale

Yetkililer tarafından kentin çehresini değiştirmek üzere başlatılan projede Kırıkkale'nin tamamının gelişmesi için Bağlarbaşı ve Bahçelievler mahalleleri imara açıldı. Bağlarbaşı Mahallesi'nde yeni binaların yanı sıra yeni yaşam alanları da oluşturulacak ve şehir çok daha modern bir görünüme kavuşacak.

Kentsel Dönüşüm amaçlı olarak seçilen ve revizyon imar planı yapılan bölge, Yüksek İhtisas Hastanesi, Çevre Yolu ve Samsun Bulvarı arasını da kapsıyor. Bölge, kentin kuzeybatısında kuzeye doğru yükselen bir eğimde şehre hakim bir konumda yer alıyor.

Modern Şehircilik Örneği

Yeni çalışma ile ilgili yapılan açıklamada, bölgede asıl amacın nüfus artışı değil yaşam kalitesinin artırılması olduğu vurgulandı. Sağlıklı yapılaşma için yani ve kaliteli konut üretiminin sağlanmasının gerekliliği vurgulandı. Mevcut imar planlarına göre söz konusu bölge en fazla 3 kat inşaat izni olması nedeniyle arsa sahipleri tarafından değerlendirilememiş, ayrıca özel yatırımcılar tarafından da karlı olmadığı için ilgi görmemişti. Yapılacak olan imar plan çalışmasıyla bölgede daha iyi yaşam standartlarında, altyapısı ve sosyal donatısı ile modern bir şehircilik örneği sunulacak.

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

dunyanin-en-yenilikci-10-binasi

dunyanin-en-ucuz-turistik-sehirleri

son-5-yilin-en-uzun-gokdelenleri

dunyanin-en-pahali-23-evi

ultra-luks-20-otel-suiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


"Kentsel Dönüşümün Yeni Adresi Kırıkkale" haberine ait yorum yok

Yorum Yap