Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinde Önemli Gelişme

14 Şubat 2016
PAYLAŞ
Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinde Önemli Gelişme

Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1/1000’lik imar planları onaylandı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin başvurusu doğrultusunda Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan ilan edildikten sonra çalışmalarına başlanan Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinde sona gelindi.

Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi için hazırlanan 1/1000’lik imar planları Antalya Büyükşehir Meclisi’nde kabul edildi. Böylece projenin önünde imar planlarıyla ilgili bir engel kalmadı.

Projenin hayata geçirilmesi için 2 bin 883 hak sahibi Büyükşehir Belediyesi'ne başvurmuştu. Ön protokol süresinde hak sahiplerinin yüzde 89'u projenin yapılmasını talep etti. Kepez Santral mahalleleri kentsel dönüşüm ofisine gelip ön protokol imzalamaya devam ediyor.

Mimari proje çalışmaları ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş. koordinatörlüğünde sürdürülürken, projede büyük meydanlar, göletler, müzeler, yeşil alanlar, çocuk parkları, alışveriş alanları, yarı açık pasaj alanları, camiler, okullar, pazar alanları, hastane birimleri olacak.

261 bin metrekare yeşil alana sahip olacak Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nden raylı sistem hattı da geçecek. Proje kapsamında hak sahipleri para ödemeden metrekaresi kadar daire sahibi olacak. İsterlerse büyük tek bir daire, isterlerse metrekaresi kadar 2 ayrı daire sahibi olabilecekler.


"Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinde Önemli Gelişme" haberine ait yorum yok

Yorum Yap