Kepez'de kentsel dönüşümle mülkiyet sorunu çözüldü

Antalya'nın Kepez ilçesi Gülveren Mahallesi'nde önemli bir proje hayata geçirildi.

19 July 2021
Kepez'de kentsel dönüşümle mülkiyet sorunu çözüldü Antalya Kepez Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ile 160 gecekondunun 40 yıla yakın yaşadığı mülkiyet sorunu çözüldü. Proje kapsamında 137 hak sahibine 317 daire teslim edilecek.

Kepez Belediyesi'nin aktardığı habere göre, Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi, planlanan tarihten 1 sene önce tamamlanarak Türkiye'nin en hızlı biten kentsel dönüşüm projesi özelliğini kazandı. Projede geçen ay noter huzurunda gerçekleşen kura çekilişi ile 137 hak sahibine teslimler yapılırken 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklindeki 317 dairenin; blok, kat ve daire numaraları belirlendi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gülveren Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm ofisinde buluştuğu hak sahiplerinin bir kısmına tapularını verdi. Tapu mutluluğunu aileleri ile birlikte yaşayan hak sahipleri, 40 senedir bekledikleri hayale kavuştukları için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye teşekkürlerini sundu.

40 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "En önemli hayallerimizden birisiydi. Daha sonra Gülveren bizim için hedefe dönüştü. Gülveren'de 40 yılı aşkın devam eden mülkiyet sorunlarını çözecektik, hem de hemşehrilerimize önemli değer armağan edecektik. Burada onlar konforlu bir yaşamla buluşacaklardı. Bunlar bizim sözümüzdü. Bu sözü mahalle muhtarımıza defalarca tekrarladık. Bugün geldiğimiz noktada muhtarımıza ve hak sahiplerine verdiğimiz sözü eksiksiz yerine getirmiş olmanın kıvancı ve mutluluğu içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

Söz konusu dönüşüm projesinin Kepez Belediyesi tarihinin en büyük projelerinden biri olduğuna dikkat çeken Tütüncü, "Bu kentsel dönüşüm projesinin son derece şeffaf bir ortamda vatandaşımızın, hemşehrilerimizin, Antalya kamuoyunun gözleri önünde yapılmış olması, şeffalık adına, hesap verilebilirlik adına da önemli bir gelişmeydi. Noter kuralarını da yaklaşık bir ay önce çekmiştik. Noter kuraları çekildi, tapu işlemleri de bugün itibariyle tamamlandı. Ve bizde bugün ilk tapuları hemşehrilerimize teslim ediyoruz. Söz verdiğimiz süreden 1 yıl öncesinde projeyi tamamladık. Bu mutluluk bize yeter. Bu proje klasik bir Kentsel dönüşüm mantığından çok öte; kapalı otoparklarından, ankastre sistemine, klima tesisatından, otomatik panjuruna kadar birçok lüks konutta bulunan özelliği burada hemşehrilerimize sunuyor olması açısından da son derece anlamlı. Kazanan Gülveren oldu, kazanan buradaki hemşehrilerimiz oldu. Biz çok mutluyuz. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözü hem de vaktinden önce yerine getirdik. Bize güvenenleri biz bugüne kadar hiç yanıltmadık. Gülveren Projesi'nde de bize güvenenleri, inananları mahcup etmedik" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum