KİPTAŞ 1544 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı

09 Nisan 2015
PAYLAŞ
KİPTAŞ 1544 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı

KİPTAŞ'ın Hadımköy'de hayata geçirdiği 1544 konutluk proje için yaptığı kuralı satışlara 77 bin 245 kişi başvuruda bulundu.

KİPTAŞ, 77 bin 245 kişi içerisinden kurayla belirlediği 1544 kişiyi ev sahibi yaptı. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen çekilişe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda ev sahibi olanlar büyük sevinç yaşadı.

REKOR BAŞVURU SAYISI

KİPTAŞ, Hadımköy Konutları 3. Etap projesinde yer alan 1544 konutu için aldığı 77 bin 245 kişilik başvuru sayısıyla rekor kırdı.

HEDEF 10 BİN KONUTLUK PROJEYİ TAMAMLAMAK

Çekiliş töreninde kısa bir konuşma yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, 77 bin 245 başvurunun KİPTAŞ'a olan güvenin bir göstergesi olduğunu belirtti.

KİPTAŞ ŞİRKET PROFİLİ

Açıklamasında "Sosyal konut ve daha çok hizmet bizim işimiz" ifadelerine yer veren Kadir Topbaş, "Hedefimiz, bundan sonraki süreçte 10 bin konutluk projeyi tamamlayabilmektir. Şu anda satışa çıktığımız Hadımköy'deki bu alanı KİPTAŞ olarak özel bir şahıstan alarak bu konutları yapmaktayız. Dar gelirlilik esasının öncelik olduğunu altını çiziyorum. Burada gerçek anlamda ihtiyaç sahipleri esas alınmalı. Burada kimseye bir ayrıcalık yok, noter huzurunda çekilişler yapılıyor. Bu konutlar okuluyla, ibadet alanlarıyla, otoparklarıyla, spor kompleksleriyle bütün alt yapılarıyla mükemmel bir yaşam alanı haline getirildi. Bu konutlar asla kar amacıyla yapılmıyor" dedi.

Topbaş ayrıca KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'dan daha çok sayıda konut yapılmasını ve projelerin artarak devam etmesini talep etti.

KURAYI KADİR TOPBAŞ ÇEKTİ

Kadir Topbaş'ın konuşmasının ardından konutlar için Beşiktaş 25'inci Noter Nihat Beyan denetiminde çekiliş yapıldı. İlk 30 konutun çekilişi için butona İBB Başkanı Kadir Topbaş bastı. Satışa çıkarılan konutların sahipleri kurayla belli olurken vatandaşlar heyecanla ekranları takip etti. Adı okunan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

655 LİRADAN BAŞLAYAN TAKSİTLERLE

Dar gelirli vatandaşlar için inşa edilen 84 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler 96 bin lira değerinde.... 120 aya kadar vade ve 655 lira'dan başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunan KİPTAŞ, projede konutların 18 ay sonra sahiplerine teslim edileceği açıklandı.


"KİPTAŞ 1544 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap