Kiptaş Çatalca ve Ispartakule’ye 3 Bin Konut İnşa Edecek

01 Nisan 2015
PAYLAŞ
Kiptaş Çatalca ve Ispartakule’ye 3 Bin Konut İnşa Edecek

Konut projesi çalışmalarını aralıksız sürdüren Kiptaş, Çatalca ve Ispartakule'ye toplamda 3 bin konut inşa edecek.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının öncü firmalarından Kiptaş, İstanbul'daki dev projelerine devam ediyor. Hadımköy'den sonra Nisan ve Eylül aylarında yeni konut projesi çalışmalarına başlayacak olan Kiptaş, vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapmak istiyor.

Yeni Akit gazetesinden Mehmet Canıtatlı’nın sorularını yanıtlayan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yeni konut projeleri için ilk adımı Nisan ayı içerisinde atacaklarını söyledi.

Dar gelirli vatandaşlar için planlanan ilk konut projesini Çatalca’nın girişindeki arazileri üzerinde inşa edeceklerini dile getiren Yıldırım, "2 bin 200 konutluk projemizle ilgili tüm hazırlıkları tamamladık. Satış sürecine nisan ayında başlayacağız. Önceliği ev sahibi olamayan dar gelirli vatandaşlarımıza vereceğiz. Söz konusu proje Kiptaş’ın kuruluş gayesine uygun bir şekilde hayat bulacak. Kura yöntemiyle gerçekleştireceğimiz satışlar için kayıt dönemini çok yakında başlatacağız" dedi. Konutların satışında ilk ev olma şartıyla gelir durumunu dikkate alacaklarını söyleyen Yıldırım, "Avrupa yakasındaki arazilerimizin yanı sıra diğer bölgelerde de benzer projelere imza atacağız" dedi.

ISPARTAKULE MEMURLARA ÖZEL OLACAK

Çatalca’nın ardından Ispartakule’de de bir konut projesi geliştireceklerini dile getiren Yıldırım, "Ispartakule gelişen yeni şehrin önemli noktalarından birisi. Yakında üçüncü köprü ve Kanal İstanbul projeleriyle değeri daha da artacak bu lokasyonda 700’e yakın konutun yer alacağı bir projemiz var. Bu yıl içinde inşasına başlayacak projedeki dairelerin ödeme planını da memurların maaşına göre düzenleyeceğiz" dedi.

KİPTAŞ VADİTEPE GÖLEVLERİ PROJESİNE REKOR İLGİ

Kiptaş’ın yüklenici firmalarında Binres İnşaat imzasıyla yükselen 4 bin konutluk Vaditepe projesinin 357 konutluk son etabı Kiptaş Vaditepe Gölevleri projesi 3 günde satış rekoru kırıldı. Lansmana özel fiyatlarla satılan daireler bir bir sahiplerini buluyor.

KİPTAŞ VADİTEPE GÖLEVLERİ PROJESİ DETAYLARI

18 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen Vaditepe Göl Evleri projesinde büyüklükleri 69 ile 234 metrekare arasında değişen 1 oda 1 salondan 4 oda 1 salona kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. 2 yıl sonra teslim edilmesi planlanan Kiptaş Vaditepe Gölevleri projesinde konutlar 213 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Kiptaş, satışlarda 24 ay sıfır faizle taksit imkanı da sunuyor.


"Kiptaş Çatalca ve Ispartakule’ye 3 Bin Konut İnşa Edecek" haberine ait 3 yorum

rukiye eser

22 Feb 2016, 20:25

ben resmi kuruluşta calışmatayım ev sahibi olmak istiyorum şartlar fiyatlar elvermiyor nasıl ev sahibi ola biliriz mekan b.cekmece istanbul

Şengül Kırmızıtaş

22 Feb 2016, 20:31

Rukiye hanım merhaba. Toki'nin evlerini takip edin. Mesela Tuzla ve Kayaşehir'de yeni proje olacak. Başvuruları henüz başlamıdı. Bu projeleri düşünebilirsiniz... İyi günler...

rukiye eser

22 Feb 2016, 20:46

kayaşehir ve cıvarında olan tercihimiz teşekürler songül hanım.

Yorum Yap