Kiptaş Dar Gelirli İçin Konut Üretecek

Kentsel dönüşümün öncü firmalarından Kiptaş dar gelirli vatandaşlar için konut üretecek.

04 Mayıs 2015
Kiptaş Dar Gelirli İçin Konut Üretecek

Kentsel dönüşümün öncü firmalarından Kiptaş dar gelirli vatandaşlar için konut üretecek.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, gayrimenkul sektöründeki hareketliliğin sadece üst gelir grupları için üretilen projelerde yaşanmadığını, dar gelirliler için de projeler geliştirdiklerini açıkladı.

1994'ten bugüne 70 bin konut inşa edip sahiplerine teslim eden Kiptaş adına  Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Yeni Akit gazetesine önemli açıklamalarda bulundu :

- Kiptaş'ın asıl görevi sosyal konut yapmak. Ancak bu konutlar için arazi bulmakta zorlanıyoruz. TOKİ yönetimiyle görüşüyoruz. Seçimlerden sonra bin 500 konutluk bir yer satışa çıkardık. 80 bin müracaat geldi. Demek ki ciddi anlamda açık var. ‘Sosyal konut arazisi bulabilirsek, önümüzdeki dönemde yeni bir proje daha satışa sunacağız’ sözü vermiştik. Bu sözü kısa süre sonra yerine getireceğiz. Bu sefer hiç evi olmayanlara vereceğiz.

- İstanbul'a hizmet lazım. Müteahhitlere yüzde 20 kâr yeter. Yüzde 100 kâr düşünmesinler. Müteahhitlere bunu tavsiye ediyoruz. İstanbul rantiye haline gelmesin. Burada arazi yapılanmasını durdurmak lazım. Sosyal konut dışında hiçbir şey yapmamak lazım. Dönüşüme odaklanmak lazım.

- 2015 yılında sosyal konutlar yapmak için araziler bakıyoruz. Bu yıl dönüşüm projelerine de ağırlık vereceğiz. Süleymaniye kentsel yenileme projemiz de bu yıl devreye girer. Suriçi'ndeki birçok bölgede yenileme alanları var. Bunlardan bir tanesinde de biz çalışıyoruz. 100 dönüm civarında Süleymaniye Camii'nin altından başlayıp, sahile kadar iniyor. Orada 39 adada 723 parselde yenileme yapıyoruz. Projeler tamamlandı. İnşaatlar yakın zamanda başlayacak.

- İstanbul büyüyor. Ekonomimiz büyüyor. Hükümetimiz çok iyi gidiyor. Seçimlerde tek iktidar AK Parti olduğu sürece önümüz açık bir şekilde devam ederiz. Ama koalisyona girildiğinde trend hemen düşer. Bu tamamen Ak Parti'nin tek başına iktidarıyla olan ivmedir bana göre. 12 – 13 sene evvel durum böyle değildi. 3 bin dolardı milli gelir, şimdi oldu 11 bin dolar. Bunu sıçratmamız lazım. İnşaat da işsizliğe çare bulunan sektörlerden bir tanesi. Dönüşüm bir taraftan, sanayi bir taraftan bu iş durmaz devam eder. Ama önemli olan İstanbul'u marka şehir haline getirebilmek. Allah özel yaratmış zaten bu şehri. Daha da iyi hale gidecek inşallah.

- Beykoz'da kentsel dönüşüm uygulamamız var. Vatandaşa bunun böyle olmaması gerektiğini anlattığımız bir büro açtık. Biz bunu Başakşehir'de başardık.

- Bahçeşehir’deki Vaditepe projemizde de satışlarımız çok iyi gidiyor. Son 500 -600 dairemiz de satışta. Bu yıl sonuna kadar evleri teslim etmeye başlayacağız.

- Hadımköy girişinde ve Ispartakule’de sayısı toplamda 3 bini bulacak konut üreteceğiz. Bunlarla ilgili prosedür tamamlanmak üzere. İBBB Başkanı Kadir Topbaş ile müjdeyi vereceğiz.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kiptaş Vaditepe 4. Etap Geliyor

Kiptaş Vaditepe 4. Etap Geliyor

Kiptaş Vaditepe projesinin 4. etabı start alıyor. İşte Kiptaş Vaditepe 4. etap detayları...

09 Mayıs 2016


İsmet Yıldırım: Kentsel Dönüşüm Projelerin Çoğu Rantiye

İsmet Yıldırım: Kentsel Dönüşüm Projelerin Çoğu Rantiye

Kentsel dönüşümün mantığının değiştirilmesi gerektiğini belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım,

18 Nisan 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat