Kiptaş Dar Gelirliyi 96 Bin Liraya Ev Sahibi Yapacak

Kiptaş İstanbul Avrupa Yakasına 2 bin 200 konutluk yeni bir proje inşa edecek. Kiptaş yeni konut projesinde daire fiyatları ortalama 96 bin lira olacak.

25 Mart 2015
Kiptaş Dar Gelirliyi 96 Bin Liraya Ev Sahibi Yapacak

KİPTAŞ İstanbul Avrupa Yakasına 2 bin 200 konutluk yeni bir proje inşa edecek. Kiptaş yeni konut projesinde daire fiyatları ortalama 96 bin lira olacak.

Dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKi ve Emlak Konut GYO'nun ardından kentsel dönüşümün öncü firmalarından Kiptaş da alt gelir grubuna yönelik konut projelerine imza atmaya başladı. Kiptaş 2 bin 200 konut kapasiteli projenin yakın zamanda inşasına başlanacağını duyurdu. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım yaptığı açıklamada "Kiptaş olarak hayata geçireceğimiz projede konut fiyatları ortalama 96 bin lira olacak" sözlerine yer verdi.

KİPTAŞ HOŞDERE EVLERİ PROJESİNDEN MEMURLARA ÖZEL SATIŞ

Emlak ve gayrimenkul piyasasının önemli temsilcilerinden art arda dar ve orta gelirlilere yönelik konut projeleri üretileceği haberi geliyor. TOKİ ve Emlak Konut GYO, dar gelirliye yönelik birçok konut projesine imza atmış sektör temsilcileri olarak öne çıkıyor. Bu firmaların ardından Kiptaş da İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde 2 bin 200 konutluk yeni bir proje hazırlığında olduğunu açıkladı. Yakın zamanda TOKİ, 1500 konutluk Kayaşehir projesinin başvurusunu başlatmış, Emlak Konut GYO da yaptığı açıklamayla alt gelir grubu için 2 bin konutluk yeni bir proje için çalışmalara başlayacaklarını duyurmuştu.

KİPTAŞ SEÇİM ÖNCESİ BAŞLATACAK

İstanbul kentsel dönüşüm kapsamında ürettiği nitelikli konutlarla adından sıkça söz ettiren Kiptaş güvencesi altında Binres İnşaat'ın hayata geçirdiği Vaditepe Gölevleri projesinin tanıtımı sebebiyle basın mensupları ile bir araya gelen Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, alt gelir grubu için İstanbul Avrupa Yakasında 2 bin 200 konutluk yeni bir proje planladıklarını ifade etti.

KİPTAŞ EVLERİ İSTANBUL KONUT PROJELERİ

Yıldırım, Kiptaş'ın 2 bin 200 konutluk projesi hakkında "Kiptaş olarak yeni projemizi seçim öncesi başlatmayı planlıyoruz. Memurlar için de 650 konut planlıyoruz. Ancak dar gelirliler için planlanan projede 2+1 dairelerin ortalama fiyatı 96 bin lira civarında olacak. Memurlar için planladığımız proje biraz daha pahalı olacak. Arsa fiyatları sebebiyle yavaşlamış gözükse de sosyal konut üretimini sürdüreceğiz. Anadolu Yakası için de projelerimiz olacak. Mevcut arsa stokumuz yanında yeni arsalar da toplayarak bu projeleri kar gütmeden yapacağız" açıklamasını yaptı.

KİPTAŞ EVLERİ KİRALIK DAİRELER İÇİN TIKLAYIN

Kiptaş Vaditepe Gölevleri tanıtımında açıklamalarda bulunan İsmet Yıldırım, Kiptaş güvencesiyle hayata geçirilen Vaditepe Gölevleri projesi hakkında da önemli bilgiler aktardı.

Vaditepe Bahçeşehir Fiyat Listesi" href="https://www.yeniemlak.com/kiptas/kiptas-vaditepe-bahcesehir-fiyat-listesi" target="_blank">KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir FİYAT LİSTESİ

Projeyi Bahçeşehir’in en merkezi lokasyonunda konumlandırdıklarını söyleyen Yıldırım “Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul’un muhtemel güzergâhına da çok yakın bir lokasyonda yer alıyor. Bu anlamda son derece değerli bir noktada” diye konuştu. Binres İnşaat Genel Müdürü Mertcan Alioğlu ise “Başakşehir bölgesi İstanbul’un en hızlı değer kazanan bölgeleri arasında öne çıkıyor. Burası, Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projelerin de komşusu olarak konumlanan son derece değerli bir bölge. Halkımızın da tüm yatırımları ve gelişmeleri yakından takip ettiği bir bölge” dedi.

KİPTAŞ VADİTEPE GÖLEVLERİ 2017 YILINDA TESLİM EDİLECEK

Star gazetesinden Birol Keleş'in haberine göre; Vaditepe Gölevleri’nin henüz satışa çıkmadan yatırımcılar tarafından takip edilmeye başlandığı kaydedilirken, 18 dönümlük alan üzerinde inşasına başlanan projede 357 konut ve 52 ticari ünite yer alıyor. Proje bitiminde yaklaşık bin kişinin yaşayacağı Vaditepe Gölevleri’nde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Maksimum kullanım alanı sağlamak amacıyla tasarlanan daireler 69 ila 234 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Ulaşım açısından Vaditepe Gölevleri, Bahçeşehir’e gelmesi planlanan Marmaray ve metro hatlarına yakın bir yerde bulunuyor. Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul’un muhtemel güzergâhına da çok yakın bir lokasyonda bulunan proje son derece değerli bir noktaya sahip. İnşaat çalışmalarının başladığı Vaditepe Gölevleri’nde teslimlerin de 2017’nin eylül ayında yapılacağı belirtildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


4 yorum

elif nur

21 Dec 2016, 15:57

Ne zaman yapılacak dar gelirli vatandaşlara konutlar nereye başvuru yapacağız.Bununla ilgili net bilgi yok iletişim numaraları da cevap vermiyor.Bilgi verirseniz sevinirim.


zeynep

17 Mar 2016, 04:01

Hep alt gelir gurubu diyorsunuz ama malesef oyle olmuyor biz yillardir kiraciyiz biktik artik kira odemekten iki cocuk okuyor yok pesinat yok ara odeme yapacaksaniz gercekten yapin artik bizim gibileri icin yapin allah rizasi icin


meryem

23 Jan 2016, 06:05

Kiptaşın geleceğe yönelik projelernde Dar gelirliler için yapılacak konutlar Avrupa yakasınn hangi bölgeleri için geçerli


mehmet

26 Feb 2016, 00:54

Kiptaşın evleri çok pahalı alt gelirde de kura zor iş hiç evi olmayana verseler emlakçılar nasiplendi hep geçen sene saatlerce kuyrukta bekledik :( garibana ev yok maalesef


GÜNDEM HABERLERİ


Kiptaş Bahçeşehir Başvuruları Nisan Sonu Başlıyor

Kiptaş Bahçeşehir Başvuruları Nisan Sonu Başlıyor

İstanbul Bahçeşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair

11 Nisan 2016


Kiptaş Başvuru Formu

Kiptaş Başvuru Formu

Kiptaş projelerine başvuru formunu doldurarak ön müracatta bulunabiliyorsunuz. İşte Kiptaş başvuru f

04 Nisan 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat