KİPTAŞ Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesi başladı

İstanbul'da merakla beklenen KİPTAŞ Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesinde çalışmaların başlandığı bildirildi.

14 April 2018
KİPTAŞ Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesi başladı Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçede merakla beklenen kentsel dönüşüm projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KİPTAŞ Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesinin Yeşilpınar ve Akşemsettin mahallelerinde başladığını belirten Aydın, yakın zaman içerisinde proje tanıtımlarının yapılacağı bilgisini aktardı. Belediye olarak kentsel dönüşüm projelerine büyük önem verdiklerini belirten Aydın, "Kentsel dönüşüm konusu bizim göreve geldiğimizden beri çok dikkatli, titiz bir şekilde çalıştığımız, takip ettiğimiz, yönlendirmeye çalıştığımız ve vatandaşımızın bizden büyük beklentisi olan konuların başında geliyor. Kentsel dönüşüm konusu her zaman masamızın en önemli yerini işgal etmiştir. Çok şükür gelinen nokta itibari ile ya da yürünen yol itibari ile vatandaşımıza mahcup olacak bir noktada değiliz. Kentsel dönüşüm alanında Eyüpsultan Belediyesi olarak biz olumsuz örnekleri yaşamamak ve en iyi örneği uygulama adına biraz soğukkanlı biraz daha gözlem yaparak yürümek istedik. Yanlışlar yapılması ya da vatandaşın mağdur olması, güç noktalara gelinmemesi adına böyle bir strateji izledik ve bunda da başarılı olduğumuzu, doğru karar verdiğimizi anlamış bulunuyoruz gelmiş olduğumuz nokta itibari ile" ifadelerini kullandı.

KİPTAŞ TANITIMLARA BAŞLIYOR

Kentsel dönüşüm çalışmalarının KİPTAŞ işe birlikte yürütüleceğini anımsatan Başkan Aydın, KİPTAŞ'ın ay sonuna kadar proje tanıtımlarına başlayacağını ifade etti. Belediye olarak en iyi örnekleri tercih ettiklerinin altını çizen Aydın, "Örnek vermem gerekirse, buraya KİPTAŞ genel müdürümüz ile yaptığımız bir toplantıdan geldim. Orada son çalışmalarımızı gözden geçirdik inşallah çok kısa süre sonra yani bu ay sonu itibari ile KİPTAŞ'ımız, Yeşilpınar ve Akşemsettin'de projelerinin tanıtımını başlatacak. Yeşilpınar'daki Pınar caminin olduğu daha önce riskli alan ilan edilmiş olan ve projesini yapacağı ve uygulayacağı alandan bahsediyoruz. İnşallah burası Yeşilpınar'ımıza ve orada yaşayan sakinlerimize çok güzel hizmetler verecek, çok memnun kalacakları, dua edecekleri bir proje olacak. Bu ay sonu itibari ile KİPTAŞ startı verecek" şeklinde konuştu.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, son olarak ilçede devam eden diğer çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlçede yine KİPTAŞ ile ortak yürütülen projeden bahseden Aydın, "KİPTAŞ'ın, Büyükşehir Belediyemiz ile beraber yürüttüğü, Akşemsettin bulvarını teşkil eden öğretmen blokları ve altındaki gecekondu bölgemiz ile ilgili bir proje. Geçtiğimiz günlerde riskli alan ilan edilmişti ve projesi de bitme aşamasında, bazı ufak tefek düzenlemeler, revizyonlar yapılıyor ama biz bugün yaptığımız görüşmede yine ay sonuna kadar bu bölgede de KİPTAŞ'ın proje tanıtım ofisinin açmasını ve vatandaşımızı bilgilendirip artık imza süreçlerini başlatmasını istedik ve onun kararı alındı.Ay sonuna kadar hem Yeşilpınar hem Akşemsettin bölgemizde KİPTAŞ'ımız 2 tane ofisini açarak bu projelerini uygulamaya başlayacak" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Fikirtepe'de ilk teslimler Ağustos ayında başlayacak

Fikirtepe'de ilk teslimler Ağustos ayında başlayacak

Fikirtepe'de büyük kentsel dönüşüm hareketinde çalışmalar sürüyor.

21 February 2021


İzmir'de vatandaşlar kira öder gibi evlerini inşa edebilecek

İzmir'de vatandaşlar kira öder gibi evlerini inşa edebilecek

Yapı stoku deprem tehlikesine karşı alarm veren İzmir'de dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

20 February 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum