Kiptaş Kentsel Dönüşüm Projelerine Yoğunlaşacak

17 Mart 2015
PAYLAŞ
Kiptaş Kentsel Dönüşüm Projelerine Yoğunlaşacak

Emlak ve gayrimenkul piyasasının nitelikli konut üreticilerinden olan Kiptaş, kentsel dönüşüm projelerine yoğunlaşacak.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümünde İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve diğer büyükşehirlerde kentsel dönüşümün hız kazanacağının ve Kiptaş olarak kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verileceğinin altını çizdi.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, "KİPTAŞ olarak 2023 yılına kadar sağlıksız yapı stokunu dönüştürmek için çalışacağız" dedi.

Son yıllarda inşaat sektörünün büyük bir ivme kazandığını belirten Yıldırım, "Özellikle yap-sat sektörü gelişti. Daha modern ve konsept projeler hayata geçirildikçe, talep bu yönde gelişince, müteahhit firmalar da kendilerini daha fazla geliştirdi" diye konuştu.

KİPTAŞ HOŞDERE EVLERİ PROJESİ ONAYLANDI

İstanbul'un riskli yapı ve gecekondu sorununu çözmek adına sektöre kazandırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kiptaş'ın kuruluşundan bugüne kadar 70 bin aileyi konut sahibi yaptığını belirten İsmet Yıldırım,"İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın da vizyonuyla sosyal konut çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Kiptaş'ın asıl göreni sosyal konut yapmak" diye konuştu.

"ŞEHRİ SAĞLIKSIZ YAPILARDAN TEMİZLEYECEĞİZ"

Sosyal konutun yanı sıra dönüşüm projelerine de ağırlık verecekleri bilgisini veren İsmet Yıldırım, dönüşüm projelerinin istenildiği gibi ilerlemediğinin altını çizdi.

KİPTAŞ HOŞDERE EVLERİ MEMURLARA ÖZEL SATIŞA ÇIKACAK

Yıldırım, "Vatandaş dönüşümde acele edilmesi gerektiğini anlayamadı. İnsanlar bunun önemini anladıkça, dönüşüm rantiye olmaktan çıkıp, insanların ihtiyaçlarının temini ve şehri daha yaşanabilir hale getirerek misyonuna uygun yapılırsa dönüşüm o zaman yerini bulur. Tek amacımız fakir fukarayı ev sahibi yapmak" diye konuştu.

Kentsel dönüşümden kâr amacı gütmeden çalışmak gerektiğini anlatan İsmet Yıldırım, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın önderliğinde ve Ak Parti iktidarıyla daha başarılı işler hayata geçireceğiz. Şehri sağlıksız yapı stokundan 2023 yılına kadar kurtaracağız" diye konuştu.


"Kiptaş Kentsel Dönüşüm Projelerine Yoğunlaşacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap