Kiptaş Vaditepe Projesinde Flaş Gelişme!

Kiptaş Vaditepe projesinde mahkeme, emsal artışına yol açan imar planında yapılan değişikliğin iptaline oy birliğiyle karar verdi.

09 Haziran 2015
Kiptaş Vaditepe Projesinde Flaş Gelişme!

KİPTAŞ Vaditepe projesinde mahkeme, emsal artışına yol açan imar planında yapılan değişikliğin iptaline oy birliğiyle karar verdi.

Kiptaş imzasıyla Bahçesehir'de inşa edilen Vaditepe projesinde teslimlere 5 ay kala yargının aldığı karar dikkatleri yeniden bu bölgeye çevirdi.

Ekim 2013’te lanse edilen ve 15 ayda kabası bitirilen projeyle ilgili olarak 1. İdare Mahkemesi, emsal artışına yol açan imar planında yapılan değişikliğin iptaline oy birliğiyle karar verdi. Mahkeme, plan tadilatının yapılaşma yoğunluğunu yüzde 25 artırdığını ancak planda bu yoğunluğa göre gerekli altyapı düzenlemelerinin yapılmadığını vurguladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyelerinin açtığı davada alınan kararda, Kiptaş'ın Vaditepe projesinin yapı ve nüfus yönünden yoğunluğu artırarak ulaşımda olumsuz sonuçlara yol açacağının altı çizildi. Mahkeme dava konusu olan 1/5000 ölçekli nazını imar planının şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve kamu yararına uygun olmadığını belirtti.

Davacılardan IBB eski meclis üyesi Serdar Bayraktar, Vaditepe projesinde henüz yapılaşmaya başlanmamış boş parsellerin olduğunu söyledi. Alınan bu kararla söz konusu parsellerde yeni inşaatlara başlanmaması gerektiğini vurguladı. İptal edilen planda binaların 35 kat yüksekliğe kadar çıktığını ifade eden Bayraktar, bundan sonra yapımı bitmiş konutlar için gereken yol ve altyapı sisteminin sağlanmasının beklendiğini dile getirerek, "Verilen iptal kararı para kazanma odaklı uygulamalar için bir cevap niteliğinde. Bir kent inşa edilirken ve geliştirilirken akla ve şehircilik ilkelerine uygun bir yaklaşım gerektiğini de gösteriyor" dedi.

Bahçeşehirliler Derneği (BADER) Başkanı Uğur Karabulut da Kiptaş Vaditepe projesiyle yapılan devasa binalarla Bahçeşehir'in hava sirkülasyonunun kesildiğini iddia ederek, "İnşaatlara, ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) onayı alınmadan başlandı. Bilirkişi raporunda da Vaditepe Projesi'nin "kamu yararına uygun olmadığı" görüşü verildi. Mahkemenin iptal kararı bilirkişi raporuna uygun. Ayrıca "ne yaparsak yapalım bir çözüm olmuyor" anlayışını yıkıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Şimdi gözler Kiptaş’ın hukuk kurmaylarının hazırlayacağı raporda olacak.

KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

KİPTAŞ VADİTEPE BAHÇEŞEHİR PROJE DETAYLARI

- Bahçeşehir'in göl manzarasına en hakim noktası üzerinde konumlandırılan Vaditepe Bahçeşehir projesi 4 bin konuttan meydana geliyor.

- 284 dönüm arsa üzerinde yükselen Vaditepe, geniş peyzaj alanları, yürüyüş yollarıyla öne çıkarken, projenin önünde yer alan Bahçeşehir Parkı da projeye ayrı değer katıyor. Projede geniş sosyal alanlar dışında 25 bin metrekarelik ticari alan da mevcut.

- Az katlı ve yüksek katlı blokların yer aldığı projede, klasik mahalle yaşantısını yansıtan ve modern şehir hayatını taşıyan sokaklar bulunuyor.

3 FARKLI ÖDEME SEÇENEĞİ

En düşük ve en yüksek konut fiyatlarının 257 bin 912 lira ile 1 milyon 103 bin 645 lira arasında değiştiği Vaditepe Bahçeşehir'de 3 farklı ödeme şekli sunuluyor. Projede anahtar teslim işlemlerinin ise Eylül 2015 tarihinde yapılması planlanıyor.

1- KİPTAŞ vade farksız ödeme seçeneğine göre; yüzde 20 ila yüzde 50 oranında peşinat ödeniyor. Kalan konut bedeli 12-48 ay vade yapılıyor.

2- Yüzde 10 peşinatlı sabit taksitli ödeme şekline göre; yüzde 10 peşinat ödeniyor. 12. ay sonunda yüzde 15'lik ilave peşinat ödemesi yapılıyor. Kalan konut bedeli için 60 ay yüzde 0,67; 120 ay yüzde 0,78 oranında faizle kredi kullanılabiliyor.

3- 12 ay ödemesiz ödeme şekline göre; yüzde 10 oranında peşinat ödeniyor. 12. ay sonunda yüzde 15'lik ilave peşinat ödemesi yapılıyor. Kalan konut bedeli 120 ay yüzde 0,83 oranında faizle kredilendiriliyor. İlk 12 ay taksit ödemesi yapılmıyor.

Vaditepe Bahçeşehir Projesi Fotoğrafları :

Vaditepe Bahçeşehir Projesi İletişim Bilgileri :

Adres : Bahçeşehir Gölet Bölgesi Mesa Nurol Evleri yanı Başakşehir/İstanbul
Telefon : 0212 414 98 98
Web : www.vaditepebahcesehir.com
E-mail : vaditepe@kiptas.com.tr

Vaditepe Bahçeşehir Projesi Kat Planı ve Kroki Görselleri :HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Kura Sonuçları Nereden Öğrenilecek?

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Kura Sonuçları Nereden Öğrenilecek?

4 Hazira Cumartesi günü Kiptaş Hadımköy 3. etap kura çekilişleri yapılıyor. Kiptaş Hadımköy 3. etap

03 Haziran 2016


Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Kura Tarihi Belli Oldu

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Kura Tarihi Belli Oldu

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. etap kura tarihi belli oldu. Toplam bin 544 adet 2+1 dairelerin kura çe

18 Mayıs 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.