Kiptaş’ın Beklenen Projesi Bayramdan Sonraya Kaldı

26 Temmuz 2014
PAYLAŞ
Kiptaş’ın Beklenen Projesi Bayramdan Sonraya Kaldı

Kiptaş tarafından İstanbul Alibeyköy bölgesinde inşa edilecek olan projeye bayram sonrası başlanacak.

Kiptaş’ın Eyüp Alibeyköy’de TEM otoyolunun kenarında bulunan 516 dönümlük arazisi üzerinde Torunlar GYO tarafından hayata geçirilecek projenin detayları ortaya çıktı.

Torunlar GYO’nun Çevre ve Şehircilik Etki Değerleme (ÇED) başvurusu için hazırladığı rapora göre kentsel dönüşüm projesi olacak projede 500 gecekondunun yerine 26 blokta 4 bin 188 daire yapılacak.

Projenin yapım maliyeti 900 milyon lira olarak belirlendi. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, İstanbul’a çok değerli bir projeyi kazandıracaklarını belirtti.

3 BİN KİŞİ YER ALACAK

Aziz Torun, projedeki 26 blokta, 600 adet 1+1 daire, 2344 adet 2+1 daire, 1204 adet 3+1 daire ve 40 adetlik de 4+1 daire bulunacağını söyledi.
Yer sahibi Kiptaş’a 600 ile 800 arasında konut vereceklerini belirten Aziz Torun, “Projeyi yaklaşık 3 yıllık bir süre içerisinde tamamlamak için 3 bin kişi çalışacak” ifadelerini kullandı.

İLK ÇALIŞMA BAYRAM SONRASI

Yüzde 30’luk kısmı yeşil alana ayrılan projede 4 açık ve 2 kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Aziz Torun ÇED sürecinin ardından Bayram sonrasında Eyüp projesi için kazmayı vuracaklarını sözlerine ekledi.


"Kiptaş’ın Beklenen Projesi Bayramdan Sonraya Kaldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap