• Kiptaş Haberleri
  • KİPTAŞ'ın Güngören'deki dönüşüm projesinde temel atıldı

KİPTAŞ'ın Güngören'deki dönüşüm projesinde temel atıldı

Güngören Doğakent Evleri'nde kentsel dönüşüm başladı..

22 December 2021
KİPTAŞ'ın Güngören'deki dönüşüm projesinde temel atıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, megakentte kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine hız verdi. Çok ciddi deprem tehlikesi bulunan İstanbul'da güvenli yapı stokunun bir an önce kurulması büyük önem taşıyor. Bu bakımdan hayata geçirilen yeni sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri oldukça önem taşıyor.

KİPTAŞ'ın yeni projesi Avrupa Yakası ilçesi Güngören'de inşa ediliyor. 5 yıldır yerinde dönüşüm kapsamında hiçbir firma ile anlaşamayan Doğakent Evleri'nde KİPTAŞ aracılığıyla kentsel dönüşüm uygulanacak.

İBB'nin aktardığı habere göre, söz konusu projede bugün temel atma töreni düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da katılım gösterdi.

"KİPTAŞ ZAMANINDA MÜDAHALE ETTİ"

Düzenlenen törende konuşma yapan ve Doğakent Evleri'nin dönüşüm sürecinden bahseden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Süreci; akılcı, vicdanlı ve adaletli yönetememiştir. Ama hem vatandaşlarımızın feraseti hem KİPTAŞ kurumumuzun sürece zamanında müdahale edip, zamanında takipleri yapması ve de açıkçası teşekkür ederim ki Şehircilik Bakanlığı’nın da bu anlamda doğru müdahaleler yaparak sürece katkı sunması vesilesiyle bu iş, bu zamana, bu ana gelmiştir" ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümün siyaset üstü bir mesele olduğu görüşünü yineleyen İmamoğlu, "Bu şehrin dönüşmesi lazım. Ne yazık ki güçlü ve dayanıklı olmayan yapılarımızın, hızlıca güçlü ve dayanıklı hale gelmesi şarttır. Bu anlamdaki dönüşüm mücadelemizin amacına kavuşması için, her kurumun siyaset üstü düşünüp, birbirine katkı sunması lazım, birbirine destek olması lazım. Bununla yeter mi? Yetmez. Aynı zamanda vatandaşlarımızın da uzlaşmacı olması lazım. Yani bir sitedeki dönüşüm, öncelikli olarak bir para kazanma mekanizması değildir; olamaz. Her vatandaşımızın öncelikli hesabı, öncelikli mevzusu, uzlaşmayla binasının dönüşmesini sağlamak olmalıdır" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum