KİPTAŞ'ın İzmit'teki sosyal konut çalışması başlıyor

KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi ortaklığıyla depreme dayanıklı sosyal konut projesi geliştiriliyor.

28 November 2020
KİPTAŞ'ın İzmit'teki sosyal konut çalışması başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, İstanbul'un birçok ilçesinde sosyal konut üretme çalışmalarına devam ediyor. İzmit Belediyesi ile anlaşma yapan KİPTAŞ, İzmit'in Arızlı Akpınar bölgesinde sosyal konut projesi geliştirecek.

Deprem tehlikesine karşı güvenli yapı olma özelliği taşıyacak KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin temelleri Aralık ayında atılacak. Proje alanına ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan İmamoğlu, ürettiklerini Türkiye'nin her köşesiyle paylaşmayı ve dayanışmayı kendilerine vazife kabul ettiklerini belirterek, "İstanbul'un Büyükşehir Belediyesinin kapısı hangi siyasi partiye ait olursa olsun Türkiye'mizin her belediyesine açıktır. Kapımızı çalan her belediyle her türlü dayanışmayı ve bilgi paylaşımını yapmaktan asla imtina etmeyiz. Birilerinin aklında partizanlık karşılığı kaygılar olabilir, bizim zerre kadar partizanlıkla bağımız yoktur. Evet partimiz vardır; Türkiye'nin İstanbul belediyesiyiz. Her şeyimiz Türk halkına armağan olsun" diye konuştu.

"KONUTA İHTİYACI OLANLAR İÇİN ÜRETİLİYOR"

Kocaeli ve İzmit'te kentsel dönüşümle ilgili bütün kurum ve kuruluşların iş birliğine hazır olduklarını aktaran İBB Başkanı İmamoğlu, İzmit'teki KİPTAŞ Çınar Evler projesi için Aralık ayında temel atacaklarını dile getirdi.
Söz konusu projeyi konuta gerçek anlamda ihtiyacı olan ailelerle buluşturacaklarının altını çizen İmamoğlu, hayata geçirilecek konutların modern ve depreme dayanıklı olacağını ifade etti.

"İSTANBUL'DA DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRMAK İSTİYORUZ"

KİPTAŞ çalışmalarıyla İstanbul'un hızlı şekilde dönüşmesine katkı sunmak istediklerini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da birinci sıra odaklanacağımız konu, mutlaka dönüşümü hızlandırmak. Bu anlamda da modellerimiz var. Bakanlıkla konuşuyoruz hem finansmanı içeren hem de güvence sistemini oluşturarak vatandaşı rahatlatan, aynı zamanda sektör temsilcilerini sürecin içine katan modelle İstanbul'un hızlı dönüşümünü sağlamak... 1999 yılı öncesi İstanbul'daki bina sayısı yaklaşık 800 bin, sorumluluğumuzun büyüklüğünü anlayalım" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum