Kocasinan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kaba inşaat tamamlandı

Kayseri Kocasinan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar sürüyor.

14 August 2019
Kocasinan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kaba inşaat tamamlandı Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı daha güvenli ve yaşam standartlarının yüksek olduğu modern şehirler ortaya çıkarılıyor. Dönüşüm çalışmaları, birçok şehirde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler tarafından yürütülüyor.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi'nde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları, Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Çalışmalarda büyük yol kat edilirken kaba inşaatın sona erdiği açıklandı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Kentsel dönüşümle birlikte değerini hızla artıran mahallemiz, herkesin yaşamak istediği modern bir bölge haline gelecek" şeklinde konuştu.

"MODERN KONUTLARA KAVUŞACAKLAR"

Kocasinan Yunus Emre Mahallesi'nde sürdürülen çalışmaları yerinde denetleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yetkililerden bilgi alarak "Kocasinan'ımıza, Kayseri'mize daha kaliteli hizmetler sunabilmek adına yoğun gayret sarf ediyoruz. Kayseri'de yaşayan tüm vatandaşlarımızın memnuniyetini ve yaşam kalitesini yükselten hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz ve bu çerçevede vatandaşlarımızın mutluluğu ve huzurunu esas alarak, sosyal dönüşüm projeleri gerçekleştiriyoruz. Özellikle Kocasinan'ın daha da güzelleşmesi adına kentsel dönüşüm en önemli çalışmalarımızdan biridir" ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Mahallesi'nde devam eden çalışmalarda 6 bloktan oluşan konutların kaba inşaatlarının tamamlandığını belirten Çolakbayraktar, "Mahallemizde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşüm çalışmaları Gazi Osman ve Yavuzlar Mahallelerini de kapsayacak şekilde bu bölgenin kentsel dönüşümde başlangıç noktası olmuştur. Burada başlatmış olduğumuz çalışmaların devamında özellikle imarsız yapıların yerine daha güzel konutlar ve bölge halkının ihtiyacı olan okul ve park gibi sosyal donatıların da yapılması ana hedeflerimiz arasındadır. Bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte bölge halkımız uzun zamandır beklediği modern konutlara kavuşacaklar. Konutlarımızın kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesini diliyorum. Tüm gayretimiz, Kocasinan'ı daha da güzelleştirerek, değer katmaktır" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümde özel hesaptan, yeni kredi desteği

Kentsel dönüşümde özel hesaptan, yeni kredi desteği

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahipleri için yeni düzenleme yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cum

03 June 2022


Kentsel dönüşüm desteği artıyor: 1,2 milyar lira kira yardımı

Kentsel dönüşüm desteği artıyor: 1,2 milyar lira kira yardımı

Kentsel dönüşüm çalışmaları tüm yurtta sürüyor. Riskli yapıların dönüşümü için yatırım değeri 110 mi

07 February 2022


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum