Konak Beştepeler'e kentsel dönüşüm müjdesi

İzmir Konak'ta kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

15 July 2021
Konak Beştepeler'e kentsel dönüşüm müjdesi Mart ayında Konak Belediyesi'nin meclis toplantısında oybirliği ile onaylanan Beştepeler imar planları, İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde de kabul edildi. Böylece bölgede kentsel dönüşümün önü açılmış oldu.

İzmir'in yerel gazetelerinden İz Gazetesi'nin aktardığı habere göre, İBB'nin Temmuz ayı meclis toplantısında; Dayıemir, Dolaplıkuyu, İmariye, Selçuk, Aziziye, Tınaztepe, Duatepe, Kocatepe, Çimentepe, 1. Kadriye, 2. Kadriye, Hasan Özdemir, 19 Mayıs ve Zafertepe olarak 14 mahalleyi dahil eden Beştepeler Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu önerisi mecliste oybirliğiyle onaylandı.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HIZLI ADIMLAR ATIYORUZ"

Konak'ın kentsel dönüşümünde büyük bir adımın daha atıldığına dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Konak'ta yıllardır kördüğüme dönen kentsel dönüşümün önünü açan karara destekleri için başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e, imar komisyonu üyelerine, belediye bürokratlarına ve mecliste bulunan tüm gruplara teşekkür ederim. Konak'ta ilk önceliklerimizden biri kentsel dönüşümdü ve bunu sağlamak için çok hızlı adımlar atıyoruz. Göreve gelir gelmez Gültepe planlarımızı 6 ay gibi kısa bir zamanda tamamlayarak hem Konak Belediye Meclisi'mizden hem de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'mizden tüm partilerimizin oybirliğiyle geçirdik. Pandemiye rağmen Beştepeler bölgesi planlarımızı da hızla tamamladık. Ne mutlu bize ki, Beştepeler planlarımız da hem Konak Belediye Meclisi'mizden hem de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'mizden yine tüm partilerimizin oybirliğiyle geçti" şeklinde konuştu.

VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLECEK

Süreç hakkında da bilgiler paylaşan Başkan Batur, öncelikle planların askıya çıkacağını belirterek, "Vatandaşlarımız planlara yine hem bölgelerinde hem de internet sitemizde ulaşabilecek. Bölgede koordinasyon merkezimizi kurarak, vatandaşlarımıza tüm bilgileri aktaracak, sorularını yanıtlayacağız. Bu aşamada itiraz olursa elbette onları değerlendireceğiz ve ardından da parselasyon planlarını hazırlayacağız. Beştepeler planlarında da aynı Gültepe'de olduğu gibi şeffaf olacak, süreci böyle yöneteceğiz. Konak'ın eskiyen yüzünü yenilemek, gelişmesi gereken noktalardaki çalışmaları yapmak için göreve geldik. Seçim öncesinde de hemşehrilerimle her buluştuğumda bana ‘Konak'ı da Narlıdere gibi yapacak mısınız?' diye sordular. 'Narlıdere'den daha güzel yapacağız' dedik. İşte bu sözümüzü tutuyoruz. Planlarımız hayata geçtiğinde sadece Konak'ımızın değil, şehrimizin de çehresi değişecek" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum