Konak Hatay bölgesindeki riskli yapılar dönüştürülecek

İzmir Konak'ta kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı.

30 July 2021
Konak Hatay bölgesindeki riskli yapılar dönüştürülecek Ekim 2020 döneminde deprem felaketinin yaşandığı İzmir'de benzer acıların yaşanmaması adına tüm ilçelerde kentsel dönüşüm hız kazandı. İzmir'de riskli yapıların dönüşüme alınarak sağlıklı yaşam alanlarına dönüştürülmesi için yeni dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor.

Kentsel dönüşümün hız kazandığı bir başka İzmir ilçesi olan Konak'ın Hatay bölgesinde belirlenen riskli yapılar için düğmeye basıldı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Hatay bölgesinde yer alan riskli yapıların kentsel dönüşüme alınması için meclisi olağanüstü toplantıya aldı.

KARAR ONAYLANDI

Konak Belediyesi'nin Meclis Toplantısında, 'Mevcut Plandaki Durumu Korunacak Alan (K)' sınırlarının tespit edilmesine ilişkin meclise sunulan plan notları bütün siyasi parti gruplarının onayından geçti ve oybirliği ile onaylandı. Böylelikle Hatay bölgesinde kentsel dönüşümün önü açıldı.

"ÖNEMLİ BİR KARAR"

Alınan karar hakkında değerlendirmelerde bulunan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısına yetişmesi gerektiğine ve bu nedenle olağanüstü toplantı düzenlediklerini aktardı.

Alınan kararın öneminden bahseden Başkan Batur, "Toplanmamızın nedeni alınan kararın Ağustos ayında büyükşehir belediye meclisine yetişmesi ve bu konuda gecikme yaşanmaması gerekliliği. Büyükşehir belediyesinin Hatay bölgesinin K sınırları ile ilgili revizyon kararı üzerine, gerekli revizyon yerine getirildi. Alsancak bölgesi ile ilgili planlar daha önce kabul edilmişti. Konak için önemli bir karar. Umuyoruz ki büyükşehir meclisinden de bizde olduğu gibi hızlı bir şekilde geçer. Önümüzdeki hafta hem grup hem meclis toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Ancak bu kararın, beş aylık süreyi aşmaması için ağustos ayı toplantısında büyükşehir meclisinden geçmesi gerekiyor. Bu nedenle acil ve olağanüstü toplantımızı gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum