Konut Satışlarındaki Gerileme Devam Edecek mi?

26 Ağustos 2015
PAYLAŞ
Konut Satışlarındaki Gerileme Devam Edecek mi?

Temmuz ayında konut satışları aylık bazda gerileme yaşadı. Peki, konut satışlarındaki gerileme devam edecek mi? İşte yanıtı...

İnşaat sektörü, yıl sonuna doğru emlak ve gayrimenkul piyasasının hareketleneceğini ve satışların artacağını öngörüyor.

Emlak sektörünün temsilcileri, temmuzda konut satışlarının döviz kurlarındaki artış ve konut fiyatlarındaki yükseliş gibi etkenlerle gerilemesinin geçici olduğunu belirterek, yıl sonunda satışların geçen yıla göre artabileceğini ifade ediyor.

GERİLEMENİN NEDENLERİ

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Ali Taylan, temmuzda yaz ve bayram tatilinin üst üste gelmesi, döviz kurlarındaki artış ve konut fiyatlarının yükselmesi nedeniyle aylık bazda gerileme yaşanmış olmasına karşın piyasada çok ciddi bir sıkıntı tespit etmediklerini söyledi.

"FAİZLER DÜŞERSE SATIŞLAR ARTAR"

Gayrimenkul Danışmanı Gülşah Gökçen Turan ise aylık bazdaki gerilemede vatandaşların erken seçim sonuçlanana kadar ellerindeki nakit parayı harcamama isteğinin etkili olduğunu belirtti. Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Turan, "Seçimlerin ardından döviz kurlarında ve faizlerde bir düşüş yaşanırsa o zaman satışların tekrar artması beklenebilir" açıklamasını yaptı.


"Konut Satışlarındaki Gerileme Devam Edecek mi?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap