KONUTDER Kapatıldı

2011 yılında kurulan ve inşaat sektörünün önde gelen 24 şirketinin üye olduğu Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) kapatıldı...

25 Temmuz 2016
KONUTDER Kapatıldı 2011 yılında kurulan ve inşaat sektörünün önde gelen 24 şirketinin üye olduğu Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) kapatıldı...

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimin ardından Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle çok sayıda okul, yurt, vakıf, sendika ve sağlık kuruluşu kapatıldı.

23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kapılacak yerlerin tam listesinde inşaat sektörünün önde gelen derneklerinden Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği'de (KONUTDER) yer aldı.

Türkiye'de markalı konut üreten 24 inşaat şirketinin üye olduğu KONUTDER 2011 yılında kurulmuştu. Bugüne kadar 200 binin üzerinde konut üreten ve yılda 3 milyar dolarlık ekonomiye katkıda bulunan üyelerin olduğu dernek Resmi Gazete'de yayınlanan kararla birlikte kapatıldı.

Konutder'in üyeleri arasında Ağaoğlu, Avrupa Konutları, DAP Yapı, Mesa, Kuzu Grup, Torunlar GYO, DKY İnşaat, Ege Yapı, İş GYO, Nef, Fer Yapı, Sinpaş GYO, Soyak, Sur Yapı, Teknik Yapı, Arven, Besa, Çukurova Gayrimenkul, EYG Group, Garanti Koza, Gürallar Yapı, Metropolist, Metsan İnşaat, Solid İnşaat yer alıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İNDER Başkanı Yine Nazmi Durbakayım Oldu!

İNDER Başkanı Yine Nazmi Durbakayım Oldu!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu başk

31 Mart 2017


Konut Fiyat Endeksi Ocak 2017 Açıklandı!

Konut Fiyat Endeksi Ocak 2017 Açıklandı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 2017 yılı Ocak ayı Konut Fiyat Endeksi (KFE) verilerini a

28 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat