KONUTDER'den 15 Temmuz Açıklaması

19 Temmuz 2016
PAYLAŞ
KONUTDER'den 15 Temmuz Açıklaması
KONUTDER'e üye 23 şirketin ortak görüş bildirdiği açıklamada "Darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır” denildi...

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine inşaat sektöründen tepkiler yağmaya devam ediyor. Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), darbe girişimiyle ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

KONUTDER’e üye 23 şirketin ortak açıklamasında, darbe girişimi lanetlenirken, birlik ve beraberliğin darbeye “darbe” vurduğu kaydedildi.

Açıklamanın devamında “İlk başta milli iradesini ortaya koyan milletimiz, darbeye karşı duran ve kararlılık sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm siyasilerimiz, hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” denildi.Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisinde bulunulan açıklamada “Gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır” ifadeleri kullanıldı.

"KONUTDER'den 15 Temmuz Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap