Körfez Geçiş Köprüsü Ne Zaman Hizmete Girecek?

30 Aralık 2014
PAYLAŞ
Körfez Geçiş Köprüsü Ne Zaman Hizmete Girecek?

Körfez bölgesindeki ulaşımı rahatlatacak olan Körfez Geçiş Köprüsü'nün ne zaman hizmete gireceği açıklandı.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi'nin en hassas geçiş noktası olan ve tamamlandığında dünyanın büyük ikinci asma köprüsü olacak İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde halatlar yeni yılda çekilecek.

ARALIK 2015'TE HİZMETE AÇILACAK

Gebze Orhangazi Otoyolu Projesi'nin en önemli geçiş noktası olarak hayata geçirilmekte olan Körfez Geçiş Köprüsü'nde ayak yüksekliği 252 metreye ulaştı. 2015 yılı ile birlikte İzmit Körfezi'nin iki yakasını birleştirecek köprüde halatlar çekilmeye başlanacak ve köprü silüeti Mayıs ayında belli olmaya başlayacak. Köprünün açılış tarihinin Aralık 2015 olması öngörülüyor.

HAZİRAN AYINDA YAYALAR GEÇEBİLECEK

Kocaeli'nin dilovası İlçesi'ndeki Dilburnu ile Yalova'nın Altınova İlçesi'ne bağlı Hersek burunları arasında yapımakta olan köprüde herşey planlandığı gibi gidiyor. Çalışmaların aralıksız sürdüğü köprüde Haziran ayında yürüyerek geçiş yapılabilecek.

Bir süre önce burada incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, programda beklenmedik bir aksama olmaması halinde köprüdeki halat çekim çalışmaları Şubat ayında tamamlanacağını, Mayıs ayında da betonların dökülerek köprünün silüetinin ortaya çıkarılacağını, Haziran ayında ise köprüden yürüyerek geçmenin mümkün olacağını söyledi.


"Körfez Geçiş Köprüsü Ne Zaman Hizmete Girecek?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap