Küçük Salonları Büyük Göstermek İçin 5 İpucu

16 Haziran 2015
PAYLAŞ
Küçük Salonları Büyük Göstermek İçin 5 İpucu

Ev dekorasyon önerileri kapsamında küçük salonları büyük göstermek için 5 ipucu...

Doğru eşya seçimi, yerleşim ve minik dokunuşlarla küçük salonlara daha geniş ve ferah bir görünüm kazandırmak hiç de zor değil. Sizin için derlediğimiz dekorasyon önerileri ile kullanışlı ve şık bir salona sahip olabilirsiniz.

salon

1. Duvar renginde açık tonlar seçin

Küçük odalarda açık ve mat renkler kullanmanız önerilir. Duvar rengi ve yer döşemelerinde açık renk kullanarak mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Küçük bir salona sahip olup büyük desenli bir duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, mekanı daraltır düşüncesinden vazgeçin. Tüm duvarları kağıtla kaplamaktansa, ön plana çıkarmak istediğiniz belirli bir bölümü desenli bir duvar kağıdıyla kaplayarak hem şık hem de geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda boyuna çizgili duvar kağıdı doğru bir seçim olacaktır. Özellikle alçak tavanlı mekanlarda ortama derinlik katarak salonunuzu daha geniş gösterecektir.

köse-koltuk

2. Koltuk seçiminde ideal boyutlar tercih edin

Küçük salonlarda büyük oturma grupları yerine, değişik modellerde mobilyalar kullanın. Üçlü bir kanepenin etrafına tekli koltuklar veya puflar tercih edebilirsiniz. Kolçaksız sandalyeler ile daha ferah bir görünüme ulaşabilirsiniz.

L şeklinde köşe koltukları küçük mekanlar için ideal bir seçim olabilir. Bu koltuklar fazla yer kaplamayacağı gibi, konforlu ve kullanışlı bir oturma alanı sağlayacaktır.

Küçük mekanlarda beyaz, krem, bej, uçuk pembe gibi açık renklerde koltuklar tercih edilmelidir. Ancak küçük çocuğunuz varsa, bu renkler pek uygun olmayabilir. Buna çözüm olarak koltuk şalları ve örtüleri kullanabilirsiniz.

cam-sehpa

3. Mobilya ve aksesuar seçimine özen gösterin

Küçük odalara geniş bir görünüm kazandırmak için şeffaf mobilyalar tercih etmeye özen gösterin. Cam bir orta sehpa veya şeffaf sandalyeler ortama ferah bir hava katabilir.

Küçük bir odaya sahipseniz ve süslü, parıltılı eşyaları seviyorsanız bu tarz eşyaları aksesuarlarınızda tercih edin. Gösterişli ve büyük mobilyalar odayı daraltacağından daha sade parçalara yönelmenizde fayda var. Dekoratif aksesuarlar veya abajurlarınızda şık parçalar kullanabilirsiniz.

tv-unite

4. Küçük bir televizyon ünitesi kullanın

Küçük salonlarda televizyon ünitenizin mümkün olduğunca az yer kaplamasına özen gösterin. Bunun için televizyonunuzun altına ve yanlarına raf üniteleri yerleştirebilirsiniz.

ayna

5. Odanızda aynaya yer verin

Salonunuzun uygun bir köşesine büyük boy ayna asarak mekana derinlik kazandırabilir, böylelikle salonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük bir ayna koyacak yeriniz yoksa, aynanızı gün ışığını yansıtabilecek bir köşeye yerleştirin. Böylece daha ferah ve iç açıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.


"Küçük Salonları Büyük Göstermek İçin 5 İpucu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap