Küçükçekmece Rezerv Konutları’nın Yapımına Başlandı

İstanbul Küçükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Kasım 2015
Küçükçekmece Rezerv Konutları’nın Yapımına Başlandı

Küçükçekmece Yenimahalle'de 25 gecekondunun yıkılıp yerine yapılacak rezerv konutlarının yapımına başlandı...

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında çalışmalarını devam ettiren Küçükçekmece Belediyesi Yenimahalle İmaret Caddesi üzerinde yer alan 25 gecekonduyu yıkıp yerinde 108 dairelik rezerv konutların yapımına başladı.

Rezerv konutları Yenimahalle Tepeüstü Mezarlığı’nın altında yer alan 3 bin 230 metrekarelik alan üzerinde 108 konut halinde yükselecek. 15 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan rezerv konutlarında 4 mağaza ve 64 araçlık otoparkta yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Burada hiçbir vatandaşımızın mağdur olmamasını çok önemsiyoruz. Bu gecekondularda oturan ve hak sahibi olan vatandaşlarımıza konutları teslim edilecek. Oradaki hiçbir vatandaşımız başka bir yere gönderilmeyecek. Kalan konutlar ise Fatih Mahallesi’nde oturan ve evi dönüşüme tabi olmuş olan hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edilecek" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.