Kuzey Marmara Otoyolu Güzergahında Çalışmalar Devam Ediyor

Kuzey Marmara Otoyolu ve otoyolu projesine erişimi sağlayacak olan bağlanttı yollarına ilişkin çalışmalar devam ediyor. İşte gelinen son nokta...

04 Nisan 2016
Kuzey Marmara Otoyolu Güzergahında Çalışmalar Devam Ediyor

Kuzey Marmara Otoyolu ve otoyolu projesine erişimi sağlayacak olan bağlanttı yollarına ilişkin çalışmalar devam ediyor. İşte gelinen son nokta...

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapım ve projelendirme çalışmaları devam eden Kuzey Marmara Otoyolu ve otoyola irişimi sağlayacak olan bağlantı yollarının bir kısmı Başakşehir sınırları içinden geçiyor. Bu yollara ilişkin projelendirme, kamulaştırma ve yol güzergâhı üzerindeki alt ve üst yapı tesislerinin inşasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Kuzey Marmara Otoyolu Başakşehir-İstoç Bağlantısı enerji nakil hattı deplasesi ve tescilli su kuyusu ve koruma alanına ilişkin hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği askıya çıktı.

Çalışmalar kapsamında Kuzey Marmara Otoyolu Başakşehir-İstoç Bağlantısı enerji nakil hattı deplasesi ve tescilli su kuyusu ve koruma alanına ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği askıya çıktı.

Buna göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 29 Şubat 2016 tarih ve 4039 sayılı yazısı ve 25 Mart 2016 tarihli 4665 sayılı yazısı ekinde iletilen, Kuzey Marmara Otoyolu proejesinin bakanlık tarafından onaylanan 1/5000 ölçekli Başakşehir İlçesi-İstoç Bağlantısı Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliklerinde yer alan Mahmutbey-Odayeri Başakşehir Kavşağı “Enerji Nakil Hatlarının Deplasesi” ve “Tescilli Su Kuyusu ve Koruma Alanı” kullanım kararı getirilmesine ilişkin plan değişiklik onaylandı.

4 Nisan’da askıya çıkan planlar 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 3 Mayıs’ta askıdan inecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız

HABER:Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat