Kuzey Marmara Otoyolu İhalesi Sonuçlandı

17 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Kuzey Marmara Otoyolu İhalesi Sonuçlandı
3. Köprü bağlantı yollarının ihalesi yapıldı. Kuzey Marmara Otoyolu ihalesini Limak-Cengiz OGG kazandı...

3. Köprü bağlantı yollarının ihalesi gerçekleşti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre 8 firmanın teklif verdiği Kuzey Marmara Otoyolu projesinin 169 km uzunluğundaki Kurtköy-Akyazı ihalesini Limak-Cengiz OGG kazandı. 88 kilometrelik Kınalı-Odayeri kesimini Kolin-Kalyon OGG 7 yıl 9 ay teklif ile kazandı. 250 kmlik yol için toplam maliyeti yaklaşık 7 milyar TL'yi buluyor.

Yıldırım, “ Limak Cengiz Ortak Girişimi'nin verdiği süre 6 yıl 9 ay 12 gündür. Bundan 3 yıl yapım süresini düşerseniz geriye 4 yıla yakın bir işletme süresi sonunda yol, karayollarına devrolacak” diye konuştu.

Yıldırım, “Havalimanı'ndan Kınalı'ya Edirne asfaltına TEM yoluna bağlamak için 88 kilometrelik bir bölüm daha var. O bölümü yine YİD modeliyle yapıldı. Buraya da 8 teklif geldi. Bunların içinde yapımsüresi dahil olmak üzere en düşük işletme süresini veren grup Kolin Kalyon Ortak Girişim Grubu'dur. Teklif edilen süre 7 yıl 9 ay 12 gündür. Buradan 3 yıl yapım süresini çıkardığınızda 4 yıl gibi bir işletme süresi kalmış olacaktır" açıklanmasında bulundu.

KUZEY MARMARA OTOYOLU GEÇİŞ ÜCRETLERİ
Geçiş ücretleriyle ilgili de açıklamada bulunan Yıldırım, "Kurtköy-Akyazı arası için toplam geçiş ücreti yaklaşık 19 TL + KDV olacak. Kınalı'dan Akyazı'ya kadar toplam ücret 52 TL + KDV olacak. Kurtköy'den 3. havalimanına olan mesafenin geçiş ücreti 25 TL+KDV olacak. Kınalı-Havalimanı arası bölüm için toplam geçiş ücreti yaklaşık 10,5 TL + KDV olacak" şeklinde konuştu."Kuzey Marmara Otoyolu İhalesi Sonuçlandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap