Kuzey Marmara Otoyolu’nun İlk Etabında Sona Yaklaşıldı

01 Haziran 2016
PAYLAŞ
Kuzey Marmara Otoyolu’nun İlk Etabında Sona Yaklaşıldı
Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Odayeri Paşaköy kesimini kapsayan birinci etabında sona gelindi...

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de kapsayan 380 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu’nun birinci etabında sona gelindi. Mesude Demirhan’ın haberine göre Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri Paşaköy kesiminin hizmete girmesi için geri sayım başladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de dahil olduğu birinci etabında 7,7 milyon ton üstyapı imalatının 6,1 milyon tonu tamamlandı. Böylece köprü ile birlikte Odayeri Paşaköy kesimini kapsayan birinci etabın yüzde 80’ini bitirildi. Birinci etabın bu yıl içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

Kuzey Marmara Otoyolu birinci etabı 2x4 genişliğinde otoyol, 2 tünel, 20 kavşak, 35 viyadük ve 102 geçit-köprüden meydana geliyor.3 etaptan oluşan Kuzey Marmara Otoyolu’nun diğer iki etabı olan Kınarlı Odayeri kesimi ve Kurtköy Akyazı kesiminin ihaleleri geçtiğimiz ay sonuçlanmıştı. Yap İşlet Devret modeliyle ihale edilen kesimlerin kamulaştırma harcamaları dışında finansmanı özel sektör kaynaklarıyla karşılanıyor. 3 yılda tamamlanması hedeflenen 2 etabın 2020 yılına kadar hizmete girmesi planlanıyor.

"Kuzey Marmara Otoyolu’nun İlk Etabında Sona Yaklaşıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap