Kuzey Marmara Otoyolu’nun İlk Etabında Sona Yaklaşıldı

Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Odayeri Paşaköy kesimini kapsayan birinci etabında sona gelindi...

01 Haziran 2016
Kuzey Marmara Otoyolu’nun İlk Etabında Sona Yaklaşıldı Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Odayeri Paşaköy kesimini kapsayan birinci etabında sona gelindi...

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de kapsayan 380 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu’nun birinci etabında sona gelindi. Mesude Demirhan’ın haberine göre Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri Paşaköy kesiminin hizmete girmesi için geri sayım başladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de dahil olduğu birinci etabında 7,7 milyon ton üstyapı imalatının 6,1 milyon tonu tamamlandı. Böylece köprü ile birlikte Odayeri Paşaköy kesimini kapsayan birinci etabın yüzde 80’ini bitirildi. Birinci etabın bu yıl içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

Kuzey Marmara Otoyolu birinci etabı 2x4 genişliğinde otoyol, 2 tünel, 20 kavşak, 35 viyadük ve 102 geçit-köprüden meydana geliyor.3 etaptan oluşan Kuzey Marmara Otoyolu’nun diğer iki etabı olan Kınarlı Odayeri kesimi ve Kurtköy Akyazı kesiminin ihaleleri geçtiğimiz ay sonuçlanmıştı. Yap İşlet Devret modeliyle ihale edilen kesimlerin kamulaştırma harcamaları dışında finansmanı özel sektör kaynaklarıyla karşılanıyor. 3 yılda tamamlanması hedeflenen 2 etabın 2020 yılına kadar hizmete girmesi planlanıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bisiklet Yolu Yapmak İsteyen Yerel Yönetimlere Kılavuz Hazırlandı

Bisiklet Yolu Yapmak İsteyen Yerel Yönetimlere Kılavuz Hazırlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şehirlerde bisiklet yolu yapmak isteyen yerel yönetimlere önerilerin

06 Mayıs 2017


Ulaşım Sektörü Mayıs Ayında Intertraffic İstanbul'da Buluşuyor!

Ulaşım Sektörü Mayıs Ayında Intertraffic İstanbul'da Buluşuyor!

İntertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fua

05 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat