Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi hizmete açıldı

Birçok bölgenin gayrimenkul piyasasını yakından ilgilendiren Kuzey Marmara Otoyolu'nda sona gelindi.

21 May 2021
Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi hizmete açıldı Asya ve Avrupa kıtaları arasında önemli transit geçiş projesi olarak bilinen Kuzey Marmara Otoyolu'nun son etabı olan Hasdal-Habibler Kavşağı, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kuzey Marmara Otoyolu, geçtiği bölgelerin gayrimenkul piyasalarına da doping etkisi yarattı.

AA'nın aktardığı habere göre, Kuzey Marmara Otoyolu'nun son etabı için düzenlenen törende konuşma yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7'nci kesimini Türk halkının hizmetine sunmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

TOPLAM UZUNLUĞU 443 KM'YE ULAŞACAK

Kuzey Marmara Otoyolu'nun 400 kilometrelik bir hat halinde sanayi ve ticaretin kalbi Marmara bölgemizin kuzeyinden geçen yeni bir lojistik koridor oluşturduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, "Ayrıca İngiltere'den Çin'e uzanan Orta Koridor üzerinde kazanmış olduğumuz iddiayı daha da yükseğe taşıyacaktır. Önümüzdeki yıl hizmete açacağımız 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tamamlanmasıyla Marmara Bölgesi dünya ticaretinin en önemli kavşak noktası haline gelecektir. Tüm bu stratejik adımlarımız, ülkemizin benzersiz coğrafi konumunu milletimiz için kazanımlara dönüştürmek ve önümüze koymuş olduğunuz 'dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma' vizyonumuza hizmet etmek içindir. Kuzey Marmara Otoyolumuzun son aşamasında Hasdal-Habibler Kavşağı arasındaki kesimini de bitirdik" şeklinde konuştu.

Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamına Başakşehir-Bahçeşehir-Hadımköy kesiminin de dahil edildiğini hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, "45 kilometrelik bu kesim ile birlikte Kuzey Marmara Otoyolu'nun toplam uzunluğu 443 kilometreye ulaşacaktır. Proje kapsamında Hasdal Kavşağı'ndan ayrılan trafik Gazi Mahallesi altından geçerek, Habipler Kavşağı'na, oradan da Kuzey Marmara Otoyolu'na ulaşmakta. Bugün hizmete açacağımız projemiz, Başakşehir kavşağından başlayıp, Habipler Kavşağı, Cebeci maden ocaklarının güneyini kat ederek, Gazi Mahallesi ve Zübeyde Hanım Mahallelerinin altından 2x4 şeritli çift tüplü tünelle geçmekte, Hasdal Kavşağı aracılığıyla Alibeyköy-Hasdal mevkiinde 2. Çevre Yolu'na yani TEM otoyoluna bağlanmaktadır. Açılışını yaptığımız Cebeci Tüneli Dünyanın 4 şeritli en geniş tüneli, 4 bin 5 metre uzunluğu ile de İstanbul'un en uzun tüneli olma özelliğine sahiptir" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum