KUZU GRUP GYO HALKA ARZ EDİLİYOR

Gayrimenkul geliştirme ve turizm yatırımlarında lider oyuncu olma hedefiyle yola çıkan Kuzu Grup GYO, halka arz ediliyor.

21 August 2023
KUZU GRUP GYO HALKA ARZ EDİLİYOR Tera Yatırım konsorsiyum liderliğinde yapılacak halka arz kapsamında 21-22-23 Ağustos tarihlerinde 20,76 TL fiyat üzerinden talep toplanacak. Kuzu Grup GYO’nun halka arzının grup şirketlerinin sermaye piyasalarına ilk açılışı olduğunu vurgulayan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, “Kuzu Grup GYO, ülkemize döviz kazandırıcı bir turizm GYO yatırımıdır. Ülkemizin güçlü olduğu turizm sektörünün önümüzdeki dönemde daha da büyük fırsatlar sunacağına inanıyor ve bu nedenle yatırımlarımız döviz getirici bu alanda yoğunlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.


Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen müteahhitlik ve gayrimenkul geliştirme şirketleri arasında bulunan, global bir firma olarak hem yurt içinde hem de yurt dışında proje geliştirmeye hızla devam eden Kuzu Grup tarafından hayat geçirilen Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Kuzu Grup GYO A.Ş.), halka arz oluyor. Kuzu Grup GYO'nun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan halka arzı kapsamında 21-22-23 Ağustos tarihlerinde talep toplanacak. Tera Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda 20,76 TL fiyat üzerinden talep toplanacak. Kuzu Grup GYO, ‘KZGYO’ koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kuzu Grubu’nun sermaye piyasalarına halka açılan ilk şirketi olma özelliği de taşıyacak.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen payların nominal değeri toplam 50 milyon TL olurken, halka arz büyüklüğü 1 milyar 38 milyon TL olarak hesaplandı. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 25 olacak. Şirket paylarının halka arzında yurt içi bireysel yatırımcılar, yurt içi kurumsal yatırımcılar ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar talepte bulunabilecek. Halka arz edilecek toplam 50 milyon TL nominal değerli payların yüzde 55’i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 25’i ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara sunulacak. Kuzu Grup GYO halka arzı bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecek.

Şirket paylarının halka arzı ile şirketin finansal olarak özkaynak yapısının güçlendirilmesi, yönetsel açıda, kurumsal yönetim ve şeffaflık ilkelerinin daha güçlü uygulanması hedefleniyor. Aynı zamanda kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi, marka bilinirliği ve tanınırlığının pekiştirilmesi de sağlanacaktır.
Bu halka arzdan elde edilecek kaynaklar, iki temel alan için kullanılacaktır. Birincisi şirketin portföyünde bulunan JW Marriot İstanbul Marmara Sea’nin yatırımını hayata geçirmek için kullandığı dış kaynakların geri ödenmesinde ve şirketin yine turizm sektöründe orta uzun vadede planlamakta olduğu yeni yatırımların hayata geçirilmesinde kullanılacak.

YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kuzu Grup GYO’nun gayrimenkul geliştirme ve turizm yatırımlarında lider oyuncu olma vizyonuyla hareket ettiğini vurgulayan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, “Hayata, çevreye ve yatırımcısına değer katan, öncü, nitelikli ve trend belirleyen projelerin yaratıcısı, lider ve tercih edilen bir marka olma vizyonuyla yola çıkan Kuzu Grup GYO’nun; halka arzı grubunuz için de bir kilometre taşı olacak. Kuzu Grup GYO, grubumuzun sermaye piyasalarına halka açılan ilk şirketidir” dedi.

Kuzu Grup GYO’nun faaliyet konusu açısından değerlendirildiğinde, ülkemize döviz kazandırıcı bir turizm GYO yatırımı olduğunu vurgulayan Özen Kuzu, “Bu anlamda yatırımcısına öngörülebilir bir finansal vizyon sunmaktadır. Bilindiği gibi portföyümüzde İstanbul Ataköy’de yer alan JW Marriot Marmara Sea İstanbul bulunuyor. JW Marriott otel, İstanbul’un önemli turizm yatırımlarından bir tanesi olarak 2022 yılında faaliyetine başladı. Dünyanın en güçlü otel zincirlerinden birinin Türkiye’de bir yatırımını daha hayata geçirmesine vesile olmanın ve İstanbul’a değer katan bir eseri hayata geçirmenin de gururunu yaşadık. Şimdi de halka arzın heyecanını yaşıyoruz. Şimdi de bu esere paydaşlarımızı da ortak ediyoruz” diye konuştu.

Kuzu, şöyle devam etti: “Şirket portföyünde yer alan otel yatırımımız, Grubumuzun on yıllardır büyüterek geliştirdiği uluslararası iş yapma kabiliyeti, proje geliştirme ve işletme alanında teknik birikimi ve uluslararası iş birliği tecrübemizi turizm sektörüne taşıdığımız eserlerden bir tanesi olmuştur. Ülkemizin güçlü olduğu Turizm sektörünün önümüzdeki dönemde daha da büyük fırsatlar sunacağına inanıyor ve bu nedenle yatırımlarımızı döviz getirici bu alanda yoğunlaştırmayı hedefliyoruz. Gelecekte de benzer konseptte farklı projeler geliştirerek ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Nitelikli turizm yatırımlarına sahip olan Kuzu Grup GYO, net aktif değeri açısından sektörün önde gelen oyuncusu olma vizyonu ile güvenilir bir yatırımcı ve sektörde lider bir kuruluş olma hedefine hızla ilerliyor. Halka arzın gerek grubumuz gerekse teveccüh gösterecek yatırımcılar için hayırlı olmasını diliyorum.”

KUZU GRUP GYO HAKKINDA

Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Kuzu Grup GYO A.Ş.), 15.06.2021 tarihinde kurulmuş ve 03.05.2023 tarihinde “Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.” (Kuzu Grup GYO A.Ş,) unvanını alarak gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüştür. Şirket, gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumu niteliğinde kayıtlı sermayeli halka açık anonim ortaklıktır. Kuzu Grup GYO A.Ş, dünyanın başlıca otel zincirlerinden Bonvoy ile 2021’de yaptığı işletme anlaşması yaparak İstanbul Ataköy sahilde faaliyete geçen JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea ile uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalayarak düzenli ve öngörülebilir kira geliri elde etmektedir.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum