Kuzu Grup’tan Sea Pearl Ataköy Açıklaması

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2014
Kuzu Grup’tan Sea Pearl Ataköy Açıklaması

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu'dan ‘Sea Pearl Ataköy projesine yürütmeyi durdurma kararı verildi’ başlıklı haberle ilgili açıklama geldi.

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun açıklaması ise şöyle :

Bugün çeşitli yayın organlarında yer alan ‘Sea Pearl Ataköy projesine yürütmeyi durdurma kararı verildi’ başlıklı haberle ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun açıklaması aşağıdaki gibidir.

“Değerli basın mensupları, tüm mevzuata uygun olarak gerekli izinler ve belgeler alınarak başlayan Sea Pearl projemizin inşaat faaliyetleri açılan dava neticesinde süreç gereği şu an için durdurulmuştur. Bu aşamada öncelikle ricam, şirketimiz yetkililerince yapılacak açıklamalar dışında, kesinleşen bir yargı kararı olmaksızın haber ve yorumlara itibar edilmemesi ve sağduyulu olunmasıdır. Yapılacak incelemeler sonucunda projemizin hukuka aykırı hiçbir tarafı olmadığı anlaşılacak, kanunlara ve ilgili diğer mevzuatlara uygun olarak başlayan inşaat faaliyetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir. Bilgilerinize sunarım”

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi
Özen Kuzu

HABERDE HANGİ DETAYLAR YER ALIYORDU?

İşte dün yayınlanan o haber :

Sinpaş GYO - Qatari Diar - Kuzu Grup ortaklığının Ataköy sahilinde yükselen Sea Pearl Ataköy projesinin inşaatı mühürlendi.

Ataköy sahildeki Sinpaş - Katar ortaklığı olan Sea Pearl Ataköy projesine de yürütmeyi durdurma kararı verildi.Bakırköy Belediye Başkanlığı’na karar 3 gün önce tebliğ edildi.

Ataköy sahildeki yapılaşmalara bir mahkeme kararı daha çıktı. 564 ada 181 parselde devam eden Sinpaş – Katar ortaklığındaki Sea Pearl Ataköy projesine ait inşaatlar mahkeme kararıyla durduruldu. Bakırköy Belediyesi önceki gün inşaatı mühürledi.

Ataköy Konaklarının tam karşısında yaklaşık 125 bin metrekare arazi TOKİ’den 2008 yılında 850 milyon liraya Sinpaş – Eksim Holding ortaklığına satılmıştı. Daha sonra bu ortaklığa Katar’ın TOKİ’si olarak bilinen ve dünyanın pek çok yerinde yatırımları bulunan Qatari Diar ile Kuzu Grup da ortak oldu. Proje 8 ayrı blok ve bir otelden oluşuyor. Sinpaş’ın verdiği bilgilere göre projenin 68 bin metrekarelik kısmı yeşil alan olarak değerlendirilecek. Kalan kısımlarda otel, rezidanslar, alışveriş alanları, sağlık tesisleri, kafeler, yat kulübü, marina ve eğlence tesisleri yer alacak. Teslimatlar Mart 2017 ile Şubat 2018 olarak belirlendi. Metre kare satış fiyatı 7 bin 200 dolar ile 10 bin 550 dolar olarak belirlendi.

HAFRİYAT DEVAM EDİYORDU

Ataköy sahildeki yapılaşma Aralık 2013’te başladı. Önce alandaki yeşil ağaçlar yok edildi. Ardından hafriyat çalışmalarına başlandı. Ataköy sahildeki yapılaşmalarla ilgili olarak gerek Mimarlar Odası gerekse Ataköy Dayanışma Derneği’nin davalarında 181 parsel dahil değildi. Ataköy Konakları’nda oturanlar Simpaş’ın inşaat faaliyetlerine başlaması ile birlikte Bakırköy Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine 10. İdare Mahkemesi’nde dava açtılar. Polifarma İlaç sanayi adına İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nde açılan davada, ‘’Ataköy 6. Kısım Mahallesi sahil bandında bulunan 564 ada 181 parsel üzerindeki inşaata ilişkin 29.11.2013 tarih ve 5736 sayılı onaylı mimari projeye istinaden 03.12.2013 tarih 5736 sayılı inşaat ruhsatları ile ruhsatların dayanağı olan imar planlarının yürütmesinin durdurulması ve iptali’’ istendi.

MAHKEME BİLİRKİŞİ İSTEDİ

İdare Mahkemesi 15 Ağustos’ta verdiği kararda şöyle denildi; ‘’İstanbul nöbetçi idare mahkemesince işin gereği düşünüldü. Mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırıldıktan sonra bu konuda yeniden bir karar verilinceye kadar 2577 sayılı yasanın 27. Maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar verildi.’’

BAŞKAN : YARGI KARARINI UYGULARIM

Radikal'de yer alan habere göre, Bakırköy Belediye Başkanlığı’na karar 3 gün önce tebliğ edildi. Belediye önceki gün kararı uygulayarak inşaatı mühürledi.

Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu şöyle konuştu:

''Yargı kararlarına uymak zorundayız. Daha önceki kararlar da nasıl uyduysak da burada da yürütmeyi durdurduk. Yeni bir karar alınıncaya kadar inşaat yapılmasına müsaade etmeyeceğiz''

Sea Pearl Ataköy PROJE DETAYLARI

- İstanbul Avrupa Yakası'nda denize en yakın konut projelerinden biri olma özelliğine sahip olan Sea Pearl Ataköy için ön talep süreci başladı.

- 80 farklı konut tipinin bulunduğu proje, yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor.

- Projede resmi satışların çok yakında başlaması bekleniyor.

- Zeminden zirveye, kapanmaz deniz manzarasına sahip olacak Sea Pearl Ataköy'de konutların yanı sıra 5 yıldızlı otel, alışveriş alanları ve restoranlar yer alacak.

Sea Pearl Ataköy Projesi Fotoğrafları :

Galeri

MART 2017'DE TESLİM

Metrekare birim fiyatlarının 7 bin dolardan başlaması beklenen Sea Pearl Ataköy projesinin ödeme koşulları henüz belirlenmedi. Ön talep toplama aşamasında olan projenin anahtar teslim tarihi Mart 2017 olarak belirlenmiş.

Sea Pearl Ataköy Sosyal İmkanları ve Proje Özellikleri :

- Deniz manzarası
- Güvenlik
- Kameralı güvenlik
- Kapalı otopark
- Asansör
- Hidrofor
- Jeneratör
- Lobi
- Paratoner
- Resepsiyon
- Sprinkler sistemi
- Su Deposu
- Yangın merdiveni
- Yük asansörü
- Isı pay ölçer
- Merkezi ısıtma
- Deprem yönetmeliğine uygun
- Yalıtım yönetmeliğine uygun
- Yapı denetimi yapılmış
- Zemin etüdü yapılmışHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


7 yorum

Asım Sayar

03 Jan 2016, 05:56

eyy garip gurabayı yok sayanlar ...tuğlalarınızı altına çevirdiniz yetmedi mi ..bu topraklarda bizim hakkımız yok mu ? bizde askerlik yaptık bizde vergi veriyoruz tek suçumuz ağda gibi çekip uzattığınız asgari ücrete çalışmak mı ?


ahmet demircan

06 May 2015, 16:36

Aç gözlüler rumuzlu arkadaşın milletin sesi olduğu açık, asıl sizin kimin adamı olduğunuz besbelli.Sadece kendini düşünen insanlar da sizsiniz, herkesin faydalandığı sahili ne hale getirdiler, orada yapılan inşaatın kime faydası var acaba ? Siz kimi kandırmaya çalışıyorsunuz?Bu işte parmağı olan herkesi, er ya da geç ilahi adaletin bulacağına inanıyorum.


MURAT HEDİYE.

26 Apr 2015, 00:05

ULAN ARKADASIM SEN HANGİ ŞİRKETİN ADAMISIN HELE BİR SOYLE.ASIL AÇGÖZLÜ SENIN GİBİLERDİR . TÜRKİYEMİZDEN BİR ŞİRKET ORAYA YATIRIM YAPIYOR VE ÜLKE EKONOMİSİNE DISARDAN VE İÇERDEN KATKIDA BULUNUYOR SEN GELMİŞİN KARALIYORSUN.BUNUNLA GURUR DUYMAK GEREKIRKEN YAPTIGINIZ İŞLERE BAK YA. BİR GÜNDE İŞ YAPANIN ÖNÜNÜ KESMEYİN İNSAF YA. ALLAH ISLAH ETSIN SİZ GİBİ DÜŞÜNEN BENCİL SADECE KENDİNİ DÜŞÜNEN İNSANLARI.


sevda

06 May 2015, 16:16

Allah sizin gibi gözü paradan başka birşey görmeyen insanları islah etsin, milletin kıyısına 70m lik Çin seddi çektiler, sizin gibileri Allaha havale ediyor, hakkımı helal etmiyorum. Kime yatırım yapılıyor? Herkes cebini dolduruyor. Para uğruna koskoca sahil katledildi, bunun hesabını kim verecek.


aç gözlüler

21 Mar 2015, 21:03

istanbulu sıkıcı arap şehirlerine benzetmek için katarlılarla istanbula tecavüzü kendilerine görev bilen arap yalakası adamlar el ele vermiş.. bu adamların hiçbiri istanbullu değil.. rant neredeyse bunlar orada.. allah hepsinin belasını versin... ne aç gözlü adamlarmış bunlar..kurtulamadık..


Sedat tokcan

15 Apr 2015, 07:48

Allah senin b**** versin


Av.Mehmet DOĞANAY

11 Nov 2014, 02:25

Ben kuzu grubu beğeniyorum ve her zaman' da takdir ediyorum neden mi; halkalıdan ev aldık 4 yıl boyunca devamlı bize teknik personelleri hizmet veriyordu adı aklıma gelmiyor doğulu bir çocuk hangi saatte inşatta ilgili işleri için arasaydık tamam söylerdi ,hemende yaptırırdı. Başakşehirde bir inşaat firmasından yeni daire almıştık böyle bir hizmet görmedik Şimdi yeni projesini gördüm çok beğendim fiyatları bana uygun olursa kuzu grubun bize verdiği güvence ile daireyi hemen alırım


GÜNDEM HABERLERİ


Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Ankara Etimesgut’ta hemen teslim olanağı sunan Akın 688 Eryaman projesi 155 bin TL’ye ev sahibi olma

19 Eylül 2017


TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, sıfır eve geçişlerde en düşük oranın temmuz ve ağu

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat