“Makul Fiyata Konut Üretsek Kime Satacağız Derdi Olmaz”

22 Mart 2016
PAYLAŞ
“Makul Fiyata Konut Üretsek Kime Satacağız Derdi Olmaz”

Arsa maliyetlerinin fiyatları devamlı yukarı çektiğini belirten KONUTDER Üyesi Altan Elmas, "Konutları makul fiyata üretebilsek "Konutu kime satacağız?" diye bir derdimiz olmaz." dedi...

Sur Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Üyesi Altan Elmas, arazinin getirdiği dezavantaj, fiyatları devamlı yukarı çıkardığını söyledi.

Konut ihtiyacının daha çok orta ve altındaki segmentlerde olduğunu söyleyen Elmas, vatandaşların konuta erişiminin aynı noktada olmadığını ve ihtiyaç ile erişimin üst üste tam örtüşmediğini açıkladı.

Konut sektöründeki en büyük problemlerin başında arsa ve maliyetleri olduğunun altını çizen Elmas, "Konutları makul fiyata üretebilsek "Konutu kime satacağız?" diye bir derdimiz olmaz. Arsa fiyatları bizi sürekli yukarıya doğru ittiği için konut üretemiyoruz. Bunun çözümü de arsa üretmekten geçiyor. Çünkü sosyal konut ve uygun konut satabilme adına hazırlanan bölgelerde, en fazla 3-4 yıl içinde, gören talep sonrasında oralar da artık uygun fiyatlı konutların satılamadığı alanlar haline geliyor. İhalelerde fiyatlar uçuşuyor, rakamlar yükseliyor. Rakamlar yükselince uygun fiyatlı konut üretmek bir başka bahara kalmış oluyor. Sektörün en büyük sıkıntısı bu." şeklinde konuştu.


"“Makul Fiyata Konut Üretsek Kime Satacağız Derdi Olmaz”" haberine ait yorum yok

Yorum Yap