Malatya Güney Kuşak Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı

14 Aralık 2015
PAYLAŞ
Malatya Güney Kuşak Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı

10 kilometrelik Malatya Güney Kuşak Yolu projesinin 5.5 kilomrelik kısmı tamamlandı...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuzey ve Güney Kuşak yolları projesinde hızla sona yaklaşıyor. 10 kilometre uzunluğundaki Güney Kuşak Yolu projesinin 5.5 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Çevre yolu Hava Lojmanları kavşağından başlayıp, Çöşnük Kavşağı'nda biten Güney kuşak yolunun Aşağıbağlar, Cemal Gürsel, Beydağı, Yamaç ve Fırat Mahalleleri bölümünde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Çöşnük-Fırat Mahallesi arasındaki 1.5 kilometrelik hattı da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi yolun Beydağı-Yamaç bölgesinde kalan kısmını da tamamlamak için kentsel dönüşüm çalışmalarının bitmesini bekliyor. Geçtiğimiz aylarda yolun Aşağıbağlar Mahallesi sınırları içinde kalan Kuyuönü Mezarlığında mezar nakil işlemlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolun biran önce açılması için TOKİ ile ortak hareket ediyor.

Fırat-Kernek Mahalleleri arasındaki yol güzergahında da TOKİ’ye bağlı müteahhit firma tarafından yol çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Yıllar önce yapımı planlanan fakat hukuksal sebeplerden dolayı uzun yıllar aksayan çalışmalarda artık sona yaklaşıldı. İHA


"Malatya Güney Kuşak Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap