Malatya Şehir İçi Ulaşımında Trambüs Rahatlığı

28 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Malatya Şehir İçi Ulaşımında Trambüs Rahatlığı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen trambüs projesi, ulaşımda ciddi kolaylık salayan çevre dostu bir ulaşım aracı olarak dikkat çekiyor.

Malatya Şehir İçi Ulaşımında Trambüs Rahatlığı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan trambüs projesi, Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip. Pek çok noktada avantajlarıyla öne çıkan projede; elektrikle çalışan sistem, yakıtta yüzde 75'lere varan bir tasarruf sağlıyor. Lastikli olduğu için, yeni bir yol ağı kurulmasında gerek duymayan trambüs, dizel jeneratörü sayesinde elektrik kesintisi veya araç sollama durumunda da hizmette duraksama yaşatmıyor. 24 metre uzunluğuyla bir seferde 250 yolcu taşıyabilen araçlar, hibrit motoru sayesinde rampalarda hız düşümü yaşanmazken, şehir içi ulaşımında gözle görülür bir konfor ve hız yaşanmasına imkan tanıyor.

ÇEVRE DOSTU

Malatya Büyükşehir Blediye Başkanı Ahmet Çakır proje ile ilgili yaptığı açıklamada bu yeni sistemin bütün ülkeye örnek teşkil edebilecek profesyonellikte olduğunun altını çizerken, çevre dostu hareketlerle doğaya gösterilmesi gereken saygının da gösterildiğini bildirdi. Türkiye'nin karayolundaki ilk elektrikli ulaşım sistemi olan trambüs önümüzdeki zamanlarda farklı şehirlerde de denenebilecek bir sistem olarak düşünülebilir.

-
Malatya Şehir İçi Ulaşımında Trambüs Rahatlığı
-


"Malatya Şehir İçi Ulaşımında Trambüs Rahatlığı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap