Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri

18 Haziran 2015
PAYLAŞ
Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri

Maltepe kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili gelişmelere Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri başlığı altındaki içerikten takip edebilirsiniz.

Maltepe Belediyesi'ne bağlı MATAŞ, ilçedeki ilk kentsel dönüşüm çalışmasına başladı.

Maltepe Belediyesi bünyesinde kentsel dönüşüm çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla kurulan MATAŞ, ilçedeki ilk inşaat çalışmasına başladı.

Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarını gerçekleştirmek üzere kurulan ve Maltepe Belediyesi iştiraki olan Maltepe Sağlık Turizm Eğitim Otopark Temizlik İnşaat San. Tic. A.Ş. (MATAŞ), Feyzullah Mahallesi Sakızağacı sokakta bulunan 40 yıllık binayı yıkarak, inşaat çalışmasına başladı. Bu kapsamda düzenlenen törene Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, Maltepe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Haydar Battal ve ev sahibi vatandaşlar katıldı.

Belediye şirketi MATAŞ ile anlaşan ilk vatandaş olduklarını ifade eden ev sahipleri Ayten Özkurt ve kızları,

Belediye sayesinde 6 katlı bir apartman sahibi olacağız. Binamız 86 metrekare ve 40 senelik. Belediye Başkanımız Ali Kılıç, mahalle toplantılarında belediyeye bağlı inşaat şirketi kuracağız, bize güvenin deyince bizler de öyle yaptık ve gördük ki güvenimiz boşa çıkmadı. Düşük faizli kredilerle evimizi belediye şirketine yaptırmaya karar verdik. Başta Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

-

Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri

-

Yukarıda Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri ile ilişkili içerik ve bilgiler yer almaktadır.

"Maltepe Kentsel Dönüşüm Haberleri" haberine ait yorum yok

Yorum Yap