Maltepe’de Kentsel Dönüşüme 5 Şart

İstanbul Maltepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Ekim 2014
Maltepe’de Kentsel Dönüşüme 5 Şart

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,'Mahalle Buluşmaları' toplantısında 'Maltepe'de kentsel dönüşümün 5 şartı'nı açıkladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kentsel dönüşüm kriterlerini, ada bazında kentsel dönüşüm, evlerin çatılarına yağmur suyu paneller ve güneş panelleri, binalara otopark zorunluluğu ve yer altı çöp konteynerleri olarak açıkladı.

İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe'de kentsel dönüşüm için 5 kriter belirlediklerini kaydederek, "Ada bazında kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz" dedi.

"Mahalle Buluşmaları" toplantısında, Maltepe'nin en önemli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm konusu hakkında bilgi veren Kılıç, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın fikri şu. Cebimden bir kuruş çıkmasın, evim yapılsın. Böyle bir şey yok arkadaşlar. Eğer siz böyle yaparsanız, müteahhit de gelir yüzde 50 en az pay ister. Emsaller yükselir. 5 daire yapılacaksa, 10 daire yapılır, nüfus artar ve Maltepe bunu kaldırmaz.

Bizim kentsel dönüşümde temel anlayışımız beş kriterden oluşuyor. Birincisi, ada bazında kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz. İkincisi evlerin çatılarına yağmur suyu biriktirecek paneller kurmayı düşünüyoruz. Üçüncüsü çatılara güneş panelleri kurmak istiyoruz. Dördüncüsü ve en önemlisi binalara otopark zorunluluğu getiriyoruz, sonuncusuysa artık çöplerimizi yer altına alıyoruz''HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Kentsel dönüşümün vergi avantajları neler?

Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında dönüşüme giren ev ya da işyerleri

06 Ekim 2017


İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

İstanbul'a 2 yeni dev ilçe için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'un 2 kıtasında 2 yeni dev bölge için çalışma ba

05 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.