Marmara Otoyol Ringinin Son Halkasında İlk Kazma 2017'de

16 Eylül 2016
PAYLAŞ
Marmara Otoyol Ringinin Son Halkasında İlk Kazma 2017'de
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kınarlı Tekirdağ Çanakkale Balıkesir Otoyolu projesinde ilk kazmanın 18 Mart 2017'de atılacağını, otoyolun tamamının ise 5 yılda bitirilmesini hedeflediklerini açıkladı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı son açıklamada toplam 352 kilometrelik Kınarlı Tekirdağ Çanakkale Balıkesir Otoyolu projesinin ilk etapta Malkara-Gelibolu-1915 Çanakkale Köprüsü ve Çanakkale bağlantısını sağlayacak olan yaklaşık 100 kilometrelik kısmının ihaleye çıkacağını söyledi.

1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün de dahil olduğu otoyol projesinin Marmara Otoyol Ringi’nin son halkasını oluşturduğunu belirten Bakan Arslan, "Uluslararası ana ulaşım koridorlarının üzerinde yer alan Türkiye, bölgesel ve kıtalararası ticarette bir köprü konumunda. Ülkemizin bu konumunu kullanabilmesi amacıyla İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir-Savaştepe Otoyolu projeleri ile Marmara Denizi'ni otoyollarla çeviriyoruz" dedi.

Projenin Kınalı'dan TEM'e, Balıkesir'in batısından ise Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'na bağlanacağını açıklayan Bakan Arslan, projede Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün yanı sıra toplam 31 adet viyadük, 5 adet tünel, 30 adet köprülü kavşakla 143 alt ve üst geçit köprüsü yapacaklarını söyledi.

Projenin 100 kilometrelik ilk etabı için bu sonuna kadar ihaleye çıkılacağını hatırlatan Bakan Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü için ilk kazmayı 18 Mart 2017 tarihinde vurmayı hedeflediklerini açıkladı. Arslan, "Otoyolun tamamının yapım süresini 5 yıl olarak planlıyoruz" dedi.

"Marmara Otoyol Ringinin Son Halkasında İlk Kazma 2017'de" haberine ait yorum yok

Yorum Yap