Mega Projenin En Büyük Viyadüğünde Çalışmalar Tamamlandı

31 Aralık 2015
PAYLAŞ
Mega Projenin En Büyük Viyadüğünde Çalışmalar Tamamlandı

3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin viyadüklerinden en büyüğü olan viyadük 16’da çalışmalar tamamlandı. Projenin taşıma sistemlerinden sonuncusu olan askı kabloları ise Çin’den Türkiye’ye getirilmeye başladı…

3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor.3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin viyadüklerinden en büyüğü olan viyadük 16’da çalışmalar tamamlandı.

Uzunluğu 900 metreyi aşan viyadük 16’nın genişliği 44 metre. Avrupa tarafında köprü çıkışından sonraki 4.geçiş viyadüğü olma özelliği taşıyan viyadük 16’nın 22’si bir tarafta 21’i ise diğer tarafta olmak üzere toplam 43 ayaktan oluşuyor.

Toplam 35 viyadükten 25’inin tamamlandığı projede 13,5 kilometre uzunluğundaki viyadük inşaatının yaklaşık 8 kilometrelik kısmı bitti.

3.Boğaz Köprüsü’nün taşıma sistemlerinden sonuncusu olan askı kablolarının parçaları Rus yapımı dev Antonov uçağı ile Çin’den Türkiye’ye getirilmeye başladı. Güney Kore'de tasarlanan ve Çin'de üretilen askı kabloları, köprü inşaatında 2 yakayı birbirine bağlayacak olan son tabliyeleri taşıma görevini yapacak.


"Mega Projenin En Büyük Viyadüğünde Çalışmalar Tamamlandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap