Mersin Akdeniz'de kentsel dönüşüm başlıyor

Akdeniz Belediyesi tarafından ilçenin 4 mahallesinde kentsel dönüşüm uygulanacak.

30 May 2019
Mersin Akdeniz'de kentsel dönüşüm başlıyor Kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla Türkiye'nin tüm bölgelerinde daha güvenli ve modern şehirler ortaya konulmak isteniyor. Büyük şehirlerin yanı sıra Anadolu şehirlerinde de süren kentsel dönüşüm çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kontrolünde yerel belediyeler tarafından da uygulanabiliyor.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde yer alan Barış, Turgutreis, Mahmudiye ve Bahçe mahallerinde kentsel dönüşüm başlıyor. Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, yaptığı açıklamada kentsel dönüşüm için çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade ederek, "Söz vermiştik, istemeyen kimseyi zorlamayacağız. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürüteceğiz. Geçen hafta Ankara’ya gittiğimde konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ başkanı ile de görüşmeler yaptım. Barış, Mahmudiye ve Bahçe mahallelerinin kentsel dönüşümü için her şey hazır. Sadece buraya bir ofis açılacak ve vatandaşlarla temasa geçilecek. Öte yandan unutulmuş bir çalışmayı da tozlu raflardan indirdik ve gündemimize aldık. Yıllar önce riskli bölge ilan edilen ancak unutulan Turgutreis Mahallemizin de kentsel dönüşüm çalışmaların dahil edilmesini sağladık" ifadelerini kullandı.

TOKİ TARAFINDAN YAPILACAK

Akdeniz'de kentsel dönüşüm çalışmalarının TOKİ tarafından yürütüleceğini açıklayan Başkan Gültak, "Tüm bu bölgelerde çok yakın zamanda TOKİ çalışması başlatacağız çünkü arter damarlar tıkanmış diyoruz ya işte burası şehrin ortası burası, kalbi ama mezbelelik içinde. Buraların hepsi değişecek" diye konuştu.

İlçe sakinlerine bir de toplu konut müjdesi veren Gültak, Ataş olarak bilinen Çay Mahallesi'nde yer alan 135 dönümlük alana 900 kişilik toplu konut projesi inşa edileceğini belirterek, "Buradaki konutlarımız yöre insanının ihtiyaçlarını görecek şekilde yapılacak. Yöresel ihtiyaçlarının içerdiği mimari çalışma bitti, her şey hazır" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum