Okmeydanı'nda dönüşüm Fetihtepe Mahallesi'nden başlayacak

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm projesi önümüzdeki aylarda resmen başlıyor.

21 September 2020
Okmeydanı'nda dönüşüm Fetihtepe Mahallesi'nden başlayacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Türkiye'nin tüm bölgelerinde sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afet tehlikesine karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Dönüşüm çalışmalarıyla aynı zamanda modern yaşam alanları da kazandırılıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük önem taşıdığı İstanbul'da birçok noktada çalışmalar yürütülüyor. Bakanlık kontrolünde TOKİ ve belediyeler tarafından sürdürülen çalışmalar ile megakentte beklenen büyük depreme karşı hazırlık yapılıyor.

İstanbul'da kentsel dönüşümün sürdüğü bölgelerinden biri de Okmeydanı. Bölgede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Beyoğlu Belediyesi'nin ortak yürüteceği kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek. Bu proje ile Okmeydanı modern bir görünüme kavuşacak.

İLK KAZMA KASIM'DA VURULUYOR

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Okmeydanı'ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli bilgiler aktardı. Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi için geri sayımın başladığını belirten Başkan Yıldız, "Okmeydanı'nda dönüşüme Fetihtepe mahallemizden başlamayı düşünüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mız Kasım ayında ilk kazmayı vuracak şekilde planlamasını yapıyor. Olumsuz hiçbir durum yok. İlk gün söylediğimiz gibi yerinde bir dönüşüm olacak. Kimse başka bir yere gönderilmeyecek" şeklinde konuştu.

KİRA YARDIMLARI YAPILACAK

Söz konusu kentsel dönüşüm projesine giren vatandaşların taşınma ücretlerinin Bakanlık tarafından karşılanacağını açıklayan Başkan Yıldız, "İnşaatın devam edeceği 18 ay boyunca vatandaşların kira bedelini de devletimiz ödeyecek. Bu 18 ayın sonunda vatandaşlarımıza yeni evlerinin anahtarlarını teslim edecekler" diye konuştu.

Fetihtepe Mahallesi'nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinde 771 adet konut ve 50 adet dükkan inşa edilecek. Projede yatay mimarili tasarımla güvenli yaşam alanları oluşturulacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum