Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Okmeydanı'nda kentsel dönüşümün yakında başlayacağını söyledi...

16 Mayıs 2016
Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Okmeydanı'nda kentsel dönüşümün yakında başlayacağını söyledi...

Türkiye’nin dört bir yanında başlayan kentsel dönüşüm seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Okmeydanı ve Sultaybeyli’de de dönüşüme start vereceklerini açıkladı.

Okmeydanı’ndaki dönüşümün 24 bin haneyi etkileyeceğini söyleyen Bakan Sarı, bölgede 5 bin 585 bina olduğunu ve bunların içinde çok kötü durumda olanların bulunduğu açıkladı.

Sit alanı olan yerlerin korunacağını belirten Bakan Sarı, dönüşüm Osmanlı ve Selçuklu mimarisi motiflerinden esinlenerek modern mimari ile yaşama geçirileceğini söyledi. Bakan Sarı, “Beyoğlu’nun çehresini değiştirecek bir proje olacak.” dedi.

Okmeydanı'ndan dönüşümün önündeki en büyük engel tapu sorunuydu. Yıllardır süren tapu sorununu çözmek için çalışmalara başlayan Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı'nda bugüne kadar 3 bin 69 tapuyu yeniden düzenledi. Bin 485 tapunun düzenlemesi sürerken, evrakları ya da satın alma talebi eksik 16 bin 298 tapu bulunuyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.