Okmeydanı'ndaki dönüşüm projesinde teslimler başladı

Okmeydanı'ndaki büyük dönüşümün ilk etabı tamamlandı.

16 November 2020
Okmeydanı'ndaki dönüşüm projesinde teslimler başladı İstanbul ilçelerinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Beyoğlu ilçesine bağlı Okmeydanı bölgesinde de büyük dönüşüm sürdürülüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi tarafından ortak sürdürülen çalışmalarda teslimler başladı.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. Etap çalışmasında kapsamında 80 konut hak sahiplerine teslim edildi. Depreme karşı güvenli bir şekilde oluşturulan konutlardan 50 tanesinin stok olarak kullanılacağı belirtildi.

Projenin teslim töreni bugün düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt katılım gösterdi.

"HUZURLU, GÜVENLİ YAŞASINLAR"

Törende konuşma yapan İBB Başkanı İmamoğlu, projenin 1'nci etabında inşa edilen konutların 80'inin vatandaşlar için, 50'sinin de stok için yapıldığını belirterek, "8 bloktan 80 aileye teslime dilecek bu yapıların hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonra huzurlu güvenli yaşasınlar. Başından beri emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşümün deprem tehlikesi açısından önemine değinen İmamoğlu, "Kentsel dönüşümde dikkat çeken hususlar var. Depremi ve kentsel dönüşümü en üst seviyede tartışmak çözüm bulmak mecburiyetimiz var. Bu anlamda İstanbul'un her köşesinde bir kurum çaba gösteriyor. Ama büyük bir sorumluluk ve büyük bir seferberliğe dönüşmezse uzun yıllara ihtiyaç duyarız. Bunu hızla yapmanın mecburiyet olduğunu İzmir'de de yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yaralılara şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise 2004'ten itibaren Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmasının içinde olduğunu belirterek, "Bugün açılışında bulunduğumuz bu tören anlamlı. İBB, KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğiyle Okmeydanı kentsel dönüşümünde 1. etap tamamlandı. 80 hak sahibi için 130 konut üretildi. Hak sahipleriyle uzlaşmalar yapıldı, kentsel dönüşüm gönül rahatlığıyla tamamlandı" diye konuştu.

Deprem tehlikesine karşı dönüşümün hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini dile getiren Yıldız, "Yerinde dönüşümü esas alarak mağduriyete yer vermiyoruz. Okmeydanı kentsel dönüşümünde 2. etabında çalışmalar başladı. Kentsel dönüşüm politik veya siyasi değildir. Konutlarına kavuşacak vatandaşlara sağlıklı, mutlu günler diliyorum" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum