Ölüleri Gökdelene Gömecek Proje : Cielo Infinito

İtalya'nın Verona şehrinde Cielo Infinito adında gökdelen mezarlık inşa edilecek. Proje, bu özelliği ile dünyada bir ilk olacak.

26 Kasım 2014
Ölüleri Gökdelene Gömecek Proje : Cielo Infinito

İtalya'nın Verona şehrinde Cielo Infinito adında gökdelen mezarlık inşa edilecek. Proje, bu özelliği ile dünyada bir ilk olacak.

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Evet, yanlış duymadınız. İtalya'nın Verona şehrinde ölüler artık yer altına değil, gökdelene gömülecek. Cenaze törenlerinin gelenekselliğine aykırı bir durum gibi görünse de Verona Kent Meclisi projeye onay verdi. Sky Infinity şirketinin Verona belediye meclisine sunduğu 'Cielo Infinito' (Sonsuz Gökyüzü)' projesi oy birliği ile kabul edildi. 34 katlı gökdelen şeklinde dizayn edilen proje 60 bin mezar yeri kapasiteli olacak.

DÜNYADA İLK OLACAK

3 yıl önce benzer bir proje Milano'da uygulanmak istenmiş fakat sansasyonel bir durumun ortaya çıkmasından endişe duyularak proje kabul edilmemişti. Pier Giulio Lanza tarafından tasarlanan proje Verona meclisi tarafından onaylanınca gökdelen mezarlığının inşaat çalışmalarına vakit keybetmeden başlandı. Projenin mimarı Riccardo Manfrin, ''Yaşlanan nüfus, kullanılabilir alan azlığı ve mezarlıkların geniş yer kaplaması bizi böyle bir proje üretmeye itti. Ölülerin gökdelende barındırılması ilk bakışta insanlara itici gelebilir fakat koşullar göz önüne alındığında bu proje tam da Verona'nın ve İtalya'nın ihtiyacını karşılayacak nitelikte'' açıklamasını yaptı.

Cielo Infinito gökdelen mezarlık projesi kullanım amacı açısından ilginç tasarımlar arasında yerini aldı. Projenin dikkat çekici bir özelliği daha var; Cielo Infinito, dünya üzerinde inşa edilmiş ilk gökdelen mezarlığı olacak.

Cielo Infinito projesinin fotoğrafları :HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İlginç Tasarımlı Dağ Evi

İlginç Tasarımlı Dağ Evi

Brutalist tarzda inşa edilen bu muhteşem ev adını da temsil ettiği tarzdan alıyor: Casa Brutale

09 Temmuz 2015


Muhteşem Konteyner Ev

Muhteşem Konteyner Ev

Dünyanın en ilginç tasarımlarından biri olan konteyner ev ABD'nin Teksas eyaletinde bulunuyor. İşte

07 Temmuz 2015


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat