Önce Kendini Keşfet Sonra Evini Dekore Et

Amerika'da yayınlanan Reader's Digest isimli dergi, evini dekore ederken zorluk çekenlere ipuçları veriyor. Ev dekorasyonu denince insanın aklına bin bir

01 Nisan 2014
Önce Kendini Keşfet Sonra Evini Dekore Et

Amerika'da yayınlanan Reader's Digest isimli dergi, evini dekore ederken zorluk çekenlere ipuçları veriyor.

Ev dekorasyonu denince insanın aklına bin bir çeşit model gelir; ama iş kendi evinizi dekore etmeye gelince o zaman zorlanmamak, sancı çekmemek elde değildir.

 

Neyi nasıl yapacağınızı ve en önemlisi nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. ABD'de yayımlanan Reader's Digest isimli dergide yer alan habere göre, evi kolayca dekore etmek, insanın kendi kişisel özelliklerini ve zevklerini bilmekten geçiyor. İşte evinizi tasarlamakta size yardımcı olabilecek birkaç ipucu:

 

Sizin için değerli olan eşyalara göz atın:

 

Evinizde bulunan sevdiğiniz eşyaları gözünüzün önüne getirin. Bu bir halı da olabilir, tablo da. Çünkü nelerden hoşlandığınız, sizin nasıl bir tarzı benimsediğinizi ortaya koyar. Örneğin, antika bir eşyadan hoşlanıyorsanız, bu sizin modern değil de tarihî izler taşıyan modellerden evinizi dekore etmeniz doğrultusunda fikir verici olabilir.

 

Katalogları inceleyin:

 

Yeni çıkan mobilya ya da ev ürünleri hakkında bilgi sunan, güzel bir dekorasyon için ipuçları veren birçok dergi ve kataloglar mevcut. Bu ürünlerin model, renk ve desenlerinden haberdar olmanız, evinizin dekorasyonu için gereken uyumu sağlamanız için size katkıda bulunacaktır.

 

Gardırobunuzda ne varmış bir bakın:

 

Sahip olduğunuz kıyafet veya aksesuarlarınız sizin nasıl bir zevke sahip olduğunuzun en önemli göstergelerinden biridir. Bu nedenle, gardırobunuzu inceleyerek ev dekorasyonu için hangi tarz ve renk tonuna ağırlık verebileceğinize dair bilgi edinebilirsiniz.

Sevdiğiniz filmleri hatırlayın:

 

İzlediğiniz filmlerde muhakkak gözünüze güzel bir ev, mobilya ya da aksesuar takılmıştır. Bunlar, evinizin dekorasyonu için gerekli alışverişi etmek için size yol gösterecektir.

 

 

once-kendini-kesfet-sonra-evini-dekore-et_1348678493

 
Tatil rotanızı nereye çevirdiğinizi düşünün

 

Herkesin tatil için tercih ettiği mekân farklıdır. Mesela, deniz kenarında güzel bir tatil geçirmeyi tercih edenlerdenseniz evinizi denizi hatırlatan eşyalarla donatabilirsiniz.

 

Nereden alışveriş yaptığınızı aklınıza getirin:

 

Alışveriş yaptığınız yerler, nasıl bir zevke sahip olduğunuza dair ipuçları barındırır. Eğer bitpazarının yolunu tutanlardansanız, bu sizin evinizde geçmişe ait dokuları hissettirmek isteyebileceğinize işaret eder.

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit, tablet görünümlü kumanda kapağı Sigma70 ile teknoloji ve konforu aynı anda sunuyor...

15 Temmuz 2016


Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek, karne hediyesi olarak araba karyolaları yüzde 25 indirimle veriyor....

14 Haziran 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.