Ordu'da dev kentsel dönüşüm hareketi başlıyor

Bakanlık, Ordu'nun birçok noktasında dönüşüm için harekete geçti.

08 January 2021
Ordu'da dev kentsel dönüşüm hareketi başlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu'da birtakım ziyaretlerde bulundu. Ordu Valiliği'nde koordinasyon toplantısına katılan Bakan Kurum, yaptığı açıklamalarda şehirdeki çalışmalardan bahsetti.

AA'nın aktardığı habere göre, Ordu'ya hem çevre ve şehircilik anlamında hem de sanayi, turizm, ulaşım anlamında birçok yatırımın yapıldığını, yapılmaya da devam edileceğini belirten Bakan Kurum, "Ordu'muzu çok önemsiyoruz. Hem bulunduğu konum itibarıyla hem de ülke ekonomisine kattığı değerler itibarıyla, bu çerçevede de bugün 19 ilçe belediye başkanımızla, valimiz ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Ordu'nun geleceği adına, güçlü Ordu adına birçok önemli kararlar aldık. İnşallah 2023'e giden yolda Ordu'muzu çok daha güçlü, çok daha yaşanabilir, altyapısıyla üst yapısıyla vatandaşa vermiş olduğu değer itibarıyla inşallah çok daha yukarılara çekecek adımları hep birlikte attık" ifadelerini kullandı.

BİRÇOK NOKTADA DÖNÜŞÜM UYGULANACAK

Ordu'daki kentsel dönüşüm çalışmalarından bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, valilik binasını içine alan askerlik şubesi ve tarihi tescilli binaları da içerisine alan toplamda 83 bin metrekarelik alanda proje çalışmasının yürütüleceğini belirterek, "Karadeniz'i, denizimizi şehir merkeziyle buluşturan çok önemli bir projeyi kentsel dönüşüm, tarihi yenileme, kent meydanı yenileme projesini hayata geçiriyoruz. Bu alan içerisinde eski Ordu stadının bulunduğu, yine tarihi ve tescilli binaları gün yüzüne çıkaracak, bu alanın altında toplamda 750 araçlık kapalı otoparkıyla şehrin içerisindeki trafik ve otopark problemini tamamen çözecek bir projeyi tamamen hayata geçiriyoruz" şeklinde konuştu.

Bu projenin yılın 6'ncı ayı itibarıyla başlatılmasının hedeflendiğini belirten Bakan Kurum, "2022 sonu itibarıyla da tamamlamak istiyoruz. Bu çerçevede arkadaşlarımız sahada fiilen çalışmaları yapacaklar ve içinde bittiği zaman meydanlarıyla şehri sahile bağlayan yürüyüş yollarıyla bisiklet yollarıyla çok örnek bir kentsel dönüşüm projesi, şehircilik projesi inşallah Ordu'muza kazandırmış olacağız" diye konuştu.

Fatsa'daki çalışmalardan bahseden Bakan Kurum, "Fatsa ilçemizde Evkaf Mahallemizde 520 bin metrekarelik alan içerisinde 500 hak sahibi vatandaşımız var. Uzun yıllardır kentsel dönüşümü, deprem dönüşümünü bekleyen bu alanda da 520 bin metrekarelik alanda da kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiriyor olacağız" ifadelerini kullandı.

DERE GÜZERGAHI GÜVENLİ HALE GETİRİLİYOR

Ordu'da diğer dönüşüm çalışması Perşembe ilçesinde hayata geçirilecek. Perşembe'de dere güzergahında bulunan riskli binaların dönüşüme alınacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Perşembe merkezde dere güzergahı üzerinde bulunan binalar var. Bu binaların da dönüşüm projesini yine Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla birlikte yaparak dere güzergahı üzerinde bulunan, taşkın riski tehlikesi altında olan evlerin taşınma sürecini Ordu'nun genelinde inşallah 3 ay içerisinde tamamlayarak yeni, sağlam, güvenli konutların inşasını da gerçekleştiriyor olacağız" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum