Osman Gazi Köprüsü İlçede Arazi Fiyatlarını Uçurdu

Osman Gazi Köprüsü, Kocaeli Dilovası’nda arazi fiyatlarını şimdiden patlattı. 5-6 yıl önce dönümü 5 bin TL olan arsa 100 bin TL oldu..

23 Nisan 2016
Osman Gazi Köprüsü İlçede Arazi Fiyatlarını Uçurdu Osman Gazi Köprüsü, Kocaeli Dilovası’nda arazi fiyatlarını şimdiden patlattı. 5-6 yıl önce dönümü 5 bin TL olan arsa 100 bin TL oldu..

Kocaeli Dilovası, Osman Gazi Köprüsü ile atağa kalktı. Köprü ile bambaşka bir görünüme kavuşacak olan ilçede arazi fiyatları şimdiden katlanmaya başladı.


Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip 4. aska köprüsü olma özelliği taşıyan Osman Gazi Köprüsü güzergahında yer alan Kocaeli Dilovası’nın köprü ile kaderi değişti. Yepyeni bir görünüme kavuşacak olan Dilovası’nda müze, alışveriş alanları, kafeteryalar, sosyal tesisler inşa edilecek, ilçede birçok uluslararası yarışmalar düzenlenecek.
   
Projenin sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli yatırımlarından biri olduğuna dikkat çeken Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, köprünün D-100 karayolundaki trafik yoğunluğunu da azaltacağını, bunun Dilovalıların günlük yaşantısına olumlu etki yapacağını ifade etti.

5 BİN TL’LİK ARSA 100 BİN TL OLDU
Diliskelesi Mahallesi sakinlerinden Abdülhamit Segman köprünün, bölge halkına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Seğman, “Eskiden Yalova'ya 1 saatte gidiyordun, şimdi birkaç dakikada Yalova'dasın. 6-7 yıl öncesine kadar burada dönümü 5-6 bin TL’ye kimse arsa almıyordu, şimdi oldu 100 bin TL” dedi.    
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Dünyanın En Pahalı Otoparkı Hong Kong'ta!

Dünyanın En Pahalı Otoparkı Hong Kong'ta!

Nüfus artışı üzerine dikey şehirleşme yöntemine başvuran Hong Kong, otopark sorununa bir türlü çözüm

15 Haziran 2017


İBB'den Toplu Ulaşıma Bayram İndirimi!

İBB'den Toplu Ulaşıma Bayram İndirimi!

Ramazan Bayramı boyunca 25-27 Haziran tarihlerinde toplu taşıma yüzde 50 indirimli olacak...

13 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat