Osman Gazi Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Başladı

01 Haziran 2016
PAYLAŞ
Osman Gazi Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Başladı
Körfez geçiş süresini 6 dakikaya düşürecek olan Osman Gazi Köprüsü'nde asfaltlama çalışmaları başladı. Köprüye lig şampiyonu Beşiktaş'ın da barağı asıldı. Böylece köprüye ilk bayrak asılmış oldu...

Gebze İzmir Otoyolu projesinde İzmir Körfez geçişini sağlayacak olan Osman Gazi Köprüsü'nde asfaltlama çalışmaları başladı. Köprüde bir ilk daha yaşandı ve lig şampiyonu Beşiktaş'ın bayrağı asıldı.Ramazan Bayramı öncesinde hizmete açılması hedeflenen Osman Gazi Köprüsü'nde tabliyelerin üzeri kumlama ile paslardan arındırıldı ve özel izolasyon boyaları işe boyandı. Köprüde son olarak asfaltlama çalışmalarına başlandı. Bu çalışmaların yanı sıra elektrik işleri ve ana taşıyıcı kablonun korumalarının montajı da devam ediyor.

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü köprüsü olacak olan Osman Gazi Köprüsü'ne 2015-2016 lig şampiyonu olan Beşiktaş'ın bayrağı asıldı ve köprüye asılan ilk bayrak oldu.1,1 milyar dolar yatırımla yaşama geçirilen Osman Gazi Köprüsü hizmete açıldığında dolaşarak 2, feribotla 1 saatlik geçiş süresi 6 dakikaya inmiş olacak. Osman Gazi Köprüsü geçiş ücreti 35 dolar + KDV olarak belirlendi.

"Osman Gazi Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap