Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Olacak?

Körfez’den geçiş süresini 6 dakikaya indirek olan Osmangazi Köprüsü bugün açıldı. Peki Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar olacak? İşte sorunuzun yanıtı...

30 Haziran 2016
Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Olacak? Körfez’den geçiş süresini 6 dakikaya indirek olan Osmangazi Köprüsü bugün açıldı. Peki Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar olacak? İşte sorunuzun yanıtı...

Osmangazi Köprüsü bugün açıldı. Körfez’den geçiş süresini 6 dakikaya indirecek olan Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar olacak merak konusu.

Yapımına 3 yıl önce başlanan Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti belirlendi. Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti; 90 TL şeklinde düzenlendi.

Ücretler aks aralığı ve aks sayısı arttıkça değişkenlik gösteriyor. Kamyonlar ve TIR’lar ise her kilometre başına daha yüksek ücret ödeyecekler. Buna göre ortalama bir kamyonun aks genişliğine göre geçiş ücretinin 250 TL’yi bulması öngörülüyor.

Yaklaşık 36 ayda tamamlanan köprünün kule yüksekliği 252 metre, tabliye genişliği 35,93 metre, orta açıklığı bin 550 metre ve uzunluğu ise 2 bin 682 metre.

Bugün açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'yle İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresi 9 saatten 3,5 saatte indi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.